УКРАЇНА

00:36

23.05

Влада

Міноборони придумало, як захопити печерські пагорби

0

Що приємніше мати в Царському селі: Київський військовий ліцей імені Івана Богуна чи «хатку в селі»?

Київський військовий ліцей імені Івана Богуна може наказати довго жити. Принаймні такий смутний висновок можна зробити після заяви заступника голови адміністрації Президента України - керівника Головного управління з питань судової реформи, діяльності військових формувань і правоохоронних органів Валентина Коваленка. За словами чиновника, долю ліцею сьогодні, 24 червня, вирішить Леонід Кучма. При цьому він не уточнив, яким буде рішення глави держави.

Вперше думку про можливе закриття Київської філії ліцею імені Богуна 22 червня озвучив начальник навчального закладу генерал-майор Леонід Кравчук. Він, зокрема, повідомив про припинення вступних іспитів для абітурієнтів, а також про те, що ліцеїстів переведуть з Києва до Боярки.

Новина викликала шок у теперішніх і майбутніх ліцеїстів. Адже інформація з’явилася вже після медичного огляду і складання частини іспитів. Дехто злякався, що гроші, заплачені як винагорода за вступ до престижного навчального закладу, полетять в трубу. Реакція була миттєвою. Ініціативна група батьків організувала пікет і протягом двох днів кілька разів перекривала рух по бульвару Лесі Українки.

На жаль, поки що «батьки-командири» не змогли виразно відповісти на питання організаторів пікетів. Питання, щоправда, були непростими. Приміром: чи існує хоч якесь планування в роботі апарата Міністра оборони? Якщо збиралися, як тепер це називається, «реформувати» ліцей, то чому розпочали вступні іспити? Чому про це не знали ні батьки, ні керівництво навчального закладу?

Того ж дня Євген Марчук спробував відволікти громадськість від суті питання. Для цього він розкрив сенсаційні відомості (буцімто не знав про це місяць або півроку назад) про те, що сьогодні тільки 10% ліцеїстів належить до категорії сиріт, членів родин загиблих військовослужбовців та інших пільгових категорій громадян. Інші, мовляв, прийшли з номенклатурного і бізнесового середовища. Що в Україні готують забагато офіцерів, яких потім нікуди подіти. При цьому Євген Кирилович виступив у традиційній для нього ролі (за визначенням Володимира Горбуліна - «асенізатора»), який виконує брудну, але таку потрібну в армії роботу. А наостанку навіть пообіцяв, що цього року особисто займеться відбором 50 кандидатів на навчання в ліцеї.

На жаль, згадуючи про всі 18 українських військових ліцеїв, міністр оборони забув повідомити, що тільки один з них, а саме Київський імені Івана Богуна, є власне військовим. решта – з посиленою фізичною підготовкою, і їх за інерцією прирівнюють до військових.

Промовчав Євген Кирилович і про плани передислокації Генерального штабу ЗС України з Повітрофлотського на проспект Лесі Українки, тобто богунівську територію. А тим часом, за версією співробітників ліцею, саме ця обставина стала причиною настільки дивного рішення.

Дивного – тому що воно фактично знищує унікальний навчальний заклад. Адже у випадку передислокації з Києва до Боярки ліцеїсти не тільки будуть позбавлені культурного й інтелектуального середовища проживання. У нові стіни не вдасться перевезти дух «кадетки» разом з її найкращими традиціями. Навряд чи погодиться поміняти столицю на провінцію і професорсько-викладацький склад.

Ще більш дивним виглядає рішення про розміщення в стінах КВЛ Генерального штабу. Особливо якщо задуматися, скільки коштів, сил і часу знадобиться для того, щоб не тільки створити для кожного штабіста робоче місце, але також забезпечити систему зв’язку, пропускний режим і охорону. Не кажучи вже про таємність, що не допускає наявність у безпосередній близькості від таких об’єктів посольств іноземних держав.

Нелогічним переїзд Генштабу є ще й тому, що в рамках реформування української армії задеклароване істотне скорочення чисельності центрального апарату. Виходить, раніше поміщалися на Повітрофлотському, а після скорочення ні?

Швидше за все, справа в іншому. В основі усіх цих «див» можуть лежати банальні, але цілком конкретні фінансові інтереси. Територія військового ліцею імені Івана Богуна розташована на Печерську, у районі, що його кияни називають Царським селом, де ціна за квадратний метр землі вимірюється не одною тисячею доларів.

Не складно спрогнозувати, що після переїзду ліцею з Києва до Боярки буде прийняте рішення про недоцільність розміщення на цій території Генерального штабу і взагалі будь-якої іншої військової структури. Пізніше буде пропозиція за рахунок КВЛ вирішити соціальні питання військовослужбовців – побудувати житло. Природно, на вигідних для Міноборони умовах пайової (або будь-якої іншої) участі. І в нових квартирах генерали нарешті зможуть відпочити, поки служба йде. Справжня чоловіча служба.

Євген Чеботарьов

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus