УКРАЇНА

12:52

20.05

Влада

Вступ до ВТО може сповільнити зростання ВВП

0

Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції прогнозує уповільнення зростання валового внутрішнього продукту після вступу України до Всесвітньої торговельної організації (ВТО). Як повідомляють «Українські Новини», про це заявив директор департаменту економічної і соціальної політики Мінекономіки Вадим Пищейко.

За оцінками Мінекономіки, якщо Україна вступить до ВТО у 2004 році, зростання ВВП у 2005 становитиме близько 5%, якщо вступ в організацію відбудеться вже у 2005, то ВВП зросте у 2005 приблизно на 6,5%. Уповільнення темпів зростання ВВП після вступу України до ВТО Мінекономіки пов’язує з низькою конкурентною спроможністю деяких галузей вітчизняної економіки. Найбільш уразливими у випадку вступу України до ВТО Пищейко назвав сільське господарство і вуглевидобування. Водночас Мінекономіки вважає, що транспорт і харчова промисловість практично готові до вступу України до ВТО.

Також Пищейко повідомив, що в січні-березні 2004 року Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції прогнозує зростання ВВП на рівні близько 10% проти 7,9% у першому кварталі 2003 року. За його словами, у березні темпи зростання ВВП можуть трохи зменшитися порівняно з лютневими – 11,5%. Пищейко зазначив, що поки не відновлено позитивну динаміку зростання сільськогосподарського виробництва, покращення ситуації можна чекати не раніше квітня.

Кабінет Міністрів прогнозує зростання ВВП у 2004 році в межах 4,8-8% (за песимістичним і оптимістичним сценарієм), при цьому в розрахунки державного бюджету на 2004 закладене зростання ВВП 4,8%. Проте у середині березня Кабмін заявив, що ставить завдання забезпечення у 2004 році зростання ВВП на рівні 9,5%.

Наприкінці березня Міжнародний валютний фонд представив прогноз, що дефіцит бюджету України у 2004 році становитиме 1,8% ВВП.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus