УКРАЇНА

01:11

22.05

Влада

Долю 18%-го пакета акцій ДМЗ ім. Петровського вирішить суд

0

Господарський суд Києва розглядає позов Фонду держмайна (ФДМ) України до ВАТ «Дніпропетровський металургійний комбінат ім. Петровського» (ДМЗ) з вимогою повернути в державну власність 18% акцій підприємства.

Про це повідомив журналістам заступник міністра промислової політики Анатолій Федяєв. За його словами, засідання суду з цього питання намічене на 5 квітня.

«Перше засідання було призначене на 25 березня, однак відповідач в особі ДМЗ не з’явився, у зв’язку з чим засідання перенесене на 5 квітня. Якщо відповідач знову не з’явиться, можливо, суд ухвалить рішення про розгляд цієї справи без його участі», - сказав А.Федяєв.

За словами заступника міністра промполітики, держпакет у розмірі 18% був відчужений керівництвом ДМЗ ім. Петровського, потім проданий компаніям, близьким до «Приват-Інтертрейдінг» (Дніпропетровськ).

«З тих пір ФДМ постійно знаходиться в судах, і зараз останній розгляд цього питання. Акції хочуть повернути у власність держави, вони й були державними», - наголосив А.Федяев.

Коментуючи фінансове становище ДМЗ ім. Петровського, заступник міністра відзначив наявність ознак фіктивного банкрутства - штучного створення кредиторської заборгованості.

«Це питання може вирішити тільки суд, а експертизу зробити може тільки Міністерство економіки. Міністерство свого часу не одержало достатньо інформації для того, щоб зробити висновок, тому було звернення в суд, який 24 грудня 2003 року ухвалив рішення, щоб Мінекономіки провело фінекспертизу і одержало від ДМЗ відповідну інформацію. Ці питання ще не завершені - вони в стадії розгляду», - сказав А.Федяєв.

Він також повідомив, що на засіданні урядового комітету розглядатимуться питання кризової ситуації на ДМЗ ім. Петровського. «Я не знаю порядку денного, але думаю, що так чи інакше буде обговорюватися питання експертизи заборгованості, і не виключаю, що буде дано доручення Міністерству економіки довести цей процес до кінця, провести експертизу і виконати рішення суду. Необхідно поставити крапку в питанні, є там елементи штучного нарощування кредиторської заборгованості чи ні», - сказав заступник міністра промполітики.

Раніше голова координаційної ради кредиторів, яка об’єднує понад 200 юридичних осіб, Володимир Рязанцев заявив, що комітет кредиторів метпідприємства «реалізує політику однієї групи акціонерів, підконтрольних групі «Приват».

У комітет кредиторів входять представники ВАТ «Дніпрококс», ВАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат», компаній «Технологія», «Енеко», «Астрал» і футбольного клуба «Дніпро».

Як повідомлялося, трудовий колектив ДМЗ ім. Петровського направив президентові України звернення, у якому просить зобов’язати ФДМ звернутися в Генеральну прокуратуру і Вищий господарський суд для повернення 18% акцій заводу в державну власність.

Трудовий колектив ДМЗ також звертався до прем’єр-міністра Віктора Януковича з проханням доручити урядовому комітету з питань промислової політики, паливно-енергетичного комплексу, екології та надзвичайних ситуацій на своєму засіданні розглянути критичну ситуацію на ДМЗ .

Корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк) заявила про готовність брати участь у санації ДМЗ ім. Петровського. Координаційна рада кредиторів ДМЗ підтримала пропозицію корпорації стати санатором підприємства.

З 2001 року дебіторська заборгованість ДМЗ ім. Петровського зросла у вісім разів, до 1 млрд. грн., кредиторська – у 2,5 разу, до 1,5 млрд. грн. Тільки за 2003 рік кредиторська заборгованість зросла на 378 млн. грн., до 1342,6 млн. грн. При цьому більше половини існуючих заборгованостей є фіктивними, і ці борги накопичувалися керуючою компанією «Приват-Інтертрейдінг» і групою офшорних компаній.

Корпорація ІСД, заснована в 1995 році, є промисловим об’єднанням, яке володіє великими пакетами акцій провідних підприємств гірничо-металургійного комплексу в Україні і за кордоном. Також реалізує проекти у вугільній та енергетичній сферах.

ВАТ «ДМЗ ім. Петровського» спеціалізується на виробництві і реалізації сталі, чавуну, прокату та виробів з них.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus