УКРАЇНА

18:28

22.05

Влада

Сьогодні в Києві пройде форум на підтримку політреформи

0

Сьогодні, 2 квітня, у Києві в палаці «Україна» пройде громадський форум на підтримку політичної реформи. У форумі візьмуть участь близько 3000 делегатів громадськості з усієї країни, повідомляють «Українські Новини».

Передбачається, що у форумі візьме участь Президент Леонід Кучма, який у серпні 2002 року виступив ініціатором політреформи з посилення парламенту і Кабінету Міністрів, незважаючи на те, що з 1994 року боровся за посилення президентської влади. Передбачається, що Кучма закличе форум підтримати політреформу.

У роботі форуму також планує взяти участь прем’єр-міністр Віктор Янукович.

Протягом 2003 року форуми пройшли в усіх областях України і практично скрізь приймали резолюції на підтримку політреформи. Представникам опозиції вдалося зірвати прийняття форумами резолюцій на підтримку політреформи в Тернополі, Луцьку і Чернігові.

Проведення форумів на підтримку політреформи 26 червня 2003 року ініціювала Спілка юристів України, очолювана членом Соціал-демократичної партії (об’єднаної) Валерієм Євдокимовим.

Планувалося, що форум підтримає проект політреформи, запропонований Кучмою, але в липні він свій проект відкликав, а в серпні з’явився новий проект, підготовлений головою Адміністрації Президента Віктором Медведчуком разом з лідерами Комуністичної і Соціалістичної партій Петром Симоненком і Олександром Морозом, який передбачав скасування прямих виборів Президента та обрання його парламентом. Форуми підтримали і цей законопроект.

У грудні минулого року він був попередньо схвалений Радою, незважаючи на протидію «Нашої України» і СПУ.

У лютому після резолюції Парламентської асамблеї ради Європи і Європейського Союзу із закликом проводити реформи відповідно до норм закону з нього була вилучена норма про вибори президента Радою.

Теперішній проект політреформи передбачає посилення Ради, яка набуде права формувати Кабінет Міністрів, а також уряду, який розширить свої повноваження.

Водночас президент зберігає значні повноваження і буде обиратися всенародно.

Передбачається, що політреформа буде проголосована в квітні, при цьому парламентська більшість і КПУ виступають за голосування по проекту відразу в цілому, а «Наша Україна» і СПУ домагаються постатейного голосування.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus