УКРАЇНА

04:12

25.05

Влада

В МЗС роз’яснили Симоненку, що значить для України рішення по Зміїному

0

МЗС України заявляє, що заява лідера комуністів Петра Симоненка щодо ухваленого Міжнародним Судом ООН рішення у справі про делімітацію континентального шельфу та виключних економічних зон України і Румунії у Чорному морі «є прикладом незнання конкретної справи, наміром свідомо спотворити істинну суть рішення суду» у цій справі.

Про це йдеться у коментарі речника МЗС України, текст якого є у розпорядженні «proUA».

«Лідер комуністів підходить до цього питання за тією ж методикою, яку застосовували комуністи впродовж десятиліть: намагалися нацькувати одних проти інших і при цьому здобути дивіденди», - відзначають в МЗС.

«Заява лідера комуністів у контексті оприлюднення рішення Суду ООН є ні що інше, як ще одна нагода нагадати про себе. А з правової точки зору – це наклеп», - відзначає речник МЗС.

В МЗС наголошують, що рішення Міжнародного Суду ООН є історичним для України і ним поставлено останню крапку в спірних питаннях між Україною та Румунією.

В МЗС також вказують на те, що Міжнародний Суд ООН прийняв рішення одностайно, що є рідкісним випадком, і свідчить про те, що рішення - об’єктивне.

Суд виходив з того, що острів Зміїний є островом з 12 милями територіального моря. Отже, відзначають в МЗС, питання про природу Зміїного знято з порядку денного.

Крім того, відзначає речник МЗС, суд врахував ту обставину, що українська берегова лінія в зоні делімітації втричі більша, ніж румунська лінія, і це суттєво підсилює позицію України. «І цей фактор вплинув на рішення Суду»,- наголошує речник МЗС.

Нагадаємо, Комуністична партія України вимагає від Верховної Ради негайно розглянула питання щодо особистої відповідальності Президента Віктора Ющенка за порушення територіальної цілісності України.

Як повідомлялося, сьогодні, 3 лютого, Міжнародний суд в Гаазі виніс ухвалу, в якій відзначив, що о. Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу і виняткової економічної зони. У той же час острів Зміїний був визнаний островом з територіальним морем в 12 морських миль.

Заступник глави Секретаріату президента Андрій Гончарук відзначив, що в результаті визначеної судом лінії делімітації морські простори в її районі співвідносяться як 2,1:1 на користь України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus