УКРАЇНА

11:40

25.05

Влада

Рада повторно подолала вето Ющенка на закон про порядок її роботи

0

Верховна Рада повторно подолала вето Президента Віктора Ющенка на прийнятий нею 8 квітня 2008 року закону «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради».

За подолання вето Президента проголосували 393 депутати при мінімально необхідних 300.

Згідно закону, організація і порядок діяльності Ради встановлюються Конституцією, законами про статус депутатів Ради, про комітети Ради, про тимчасові слідчі комісії і регламентом парламенту, а також іншими законами.

Ухвалення цього закону викликане дискусією з приводу необхідності прийняття закону про регламент Ради.

Стаття 92 Конституції визначає, що організація і порядок діяльності Ради повинні визначатися виключно законом.

Стаття 83 Основного закону у свою чергу закріплює, що порядок діяльності парламенту встановлюється Конституцією і регламентом.

Як, повідомлялося, 4 вересня 2008 року Рада вже долала вето на цей закон, але при процедурі його оформлення закону був привласнений інший номер, у зв’язку з чим Ющенко його повторно ветував.

У квітні 2008 року Ющенко застосував вето до прийнятого Радою 8 квітня закону «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради».

Президент вважає, що закон, повинен передбачати закріплення на законодавчому рівні процедурних питань її функціонування, зокрема порядку підготовки і проведення сесій Ради, її засідань, формування органів парламенту, законодавчої процедури, процедури розгляду інших питань.

На думку Ющенка, Рада прийняла закон, що містить тільки бланкетну норму, яка відсилає до інших джерел права і не створює належної правової бази для роботи парламенту.

За матеріалами «Українських новин».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus