УКРАЇНА

08:06

21.05

Влада

Медицина в Києві стане платною з березня

0

Київська міська державна адміністрація прогнозує введення плати за медичні послуги, що надаються комунальними медустановами, в березні. Про це журналістам заявила перший заступник голови Київміськадміністрації Ірена Кільчицька, передають «Українські новини».

«В кращому разі це (плата за медпослуги) може бути впроваджено не раніше 1 березня», - сказала вона.

За її словами, 24 січня міськадміністрація оприлюднила проект свого розпорядження з розрахунками тарифів на медпослуги, який є регуляторним актом. Тому обговорення проекту має тривати протягом місяця, тобто, до 24 лютого, а потім підписане розпорядження має зареєструвати Головне управління юстиції в Києві.

Тільки після цього, за словами Кільчицької, плата за медпослуги може набрати чинності.

У зв’язку з цим вона підкреслила, що стягнення зараз окремими установами плати за медпослуги, які раніше надавалися населенню безкоштовно, є безпідставною і неправомірною.

За словами Кільчицької, в цілому в медичній галузі налічується близько 17,5 тис. медпослуг. Вона відзначила, що всі ці послуги тарифікуватимуться міськадміністрацією.

Хоча надання меддопомоги дітям і пільговим категоріям населення залишиться безкоштовним. При цьому Кільчицька заявила, що всі ці 17,5 тис. медпослуг і на сьогоднішній день надаються населенню за гроші - або за хабарі, або при внесенні на рахунок медустанови свого роду благодійного внеску, або за офіційними розцінками медустанови.

Тому вона вважає, що введення міськадміністрацією плати за медпослуги є не нововведенням, а підвищенням тарифів на них з урахуванням 30% рентабельності надання медпослуг.

Також Кільчицька додала, що міськадміністрація разом з прокуратурою Києва провела сумісну нараду і усунула всі зауваження прокуратури, що стосуються плати на окремі медпослуги. Вона підкреслила, що ці зауваження стосувалися не змісту проекту тарифів, а формулювань.

Крім того, Кільчицька повідомила, що при введенні плати за медпослуги в медустановах Києва будуть встановлені касові апарати, а пацієнтам - видаватися рахунки на їх оплату послуг. Одержані медустановами кошти залишатимуться в самих лікарнях і витрачатимуться на їх розвиток.

За рахунок цього, за словами Кільчицької, міськбюджет зможе скоротити витрати на утримання медустанов.

Нагадаємо, Київська міська державна адміністрація вважає законним свій намір ввести плату на медичні послуги, що надаються комунальними медустановами.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus