УКРАЇНА

08:52

20.06

Влада

Ющенко скасував нові комунальні тарифи Черновецького для бюджетників

0

Президент України Віктор Ющенко скасував рішення голови Київської міської державної адміністрації Леоніда Чернівецького про підвищення тарифів на комунальні послуги для бюджетних установ та інших споживачів. Про це йдеться в указі Глави держави від 3 лютого, що є у «proUA».

Таким чином, Президент скасував розпорядження від 25 грудня 2008 року: №1780 «Про погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення холодної та гарячої води для бюджетних установ та інших споживачів» та

№1780/1 «Про затвердження тарифів на теплову енергію, встановлення та погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для бюджетних установ та інших споживачів».

Як зазначає Президент, своїм розпорядженням №1780 голова КМДА «в черговий раз порушив порядок формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затверджений Кабінетом Міністрів».

Крім того, вважає Ющенко, при виданні зазначених розпоряджень порушено низку вимог закону України «Про житлово-комунальні послуги», зокрема, щодо затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (частина третя статті 31), надання споживачам інформації про структуру цін/тарифів (пункт 2 частини першої статті 20).

«Так, розпорядженнями від 25 грудня 2008 року тарифи на житлово-комунальні послуги для окремих споживачів збільшено у 3,5–9 разів. Однак, за інформацією Національної комісії з регулювання електроенергетики України та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, нині діючі у місті Києві тарифи на теплопостачання, водопостачання та водовідведення для населення на 52–67 відсотків відшкодовують собівартість відповідних послуг, а для комерційних споживачів – на 77 – 214 відсотків», - мовиться у документі.

Також Президент зазначає, що розпорядженнями голови КМДА запроваджено дискримінаційний підхід стосовно окремих бюджетних установ та суб’єктів господарювання щодо розмірів тарифів, за якими їм надаватимуться житлово-комунальні послуги. «Без будь-яких законних підстав розпорядженнями для окремих підприємств тарифи на послуги з водопостачання і водовідведення встановлені на такому ж рівні, як і для бюджетних установ. Це призведе до поглиблення перехресного субсидування у сфері житлово-комунального господарства, наслідком чого стане субсидування за рахунок одних споживачів неекономічного та неефективного споживання ресурсів (газу, тепла, води) іншими споживачами», - йдеться в указі.

Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus