УКРАЇНА

17:45

25.05

Влада

Порошенко визнав антикризові заходи Нацбанку неефективними

0

Антикризові заходи Національного банку України, націлені на вирішення двох основних завдань, - підтримки ліквідності банківської системи шляхом її рефінансування і забезпечення прогнозованої динаміки обмінного курсу, на обох «фронтах» виявилися малоефективними. Про це заявив голова ради НБУ Петро Порошенко в своїй статті, опублікованій у «Дзеркалу тижня» .

Він відзначив, що політика рефінансування НБУ повинна була забезпечити стабільність банківської системи, її здатність витримувати пікові навантаження. Антикризові заходи повинні були запобігти безпідставному перетіканню грошових ресурсів на валютний ринок, щоб забезпечити якщо не стабільність обмінного курсу, то хоча би його прогнозованість, пояснив глава ради НБУ.

«Якого-небудь прогресу на цих ключових напрямах ми не добилися. Пишаючись тим, що не збанкрутів жоден із банків, ніхто не бере до уваги, що ризики для банківської системи продовжують накопичуватися, ознаки її розбалансування наростають», - констатував він.

Зокрема, відзначив Порошенко, головна мета підтримки банківської системи - відновлення кредитної підтримки реальної економіки - повністю знівелювала, і політика регулювання обмінного курсу також піддалася краху.

«Навряд чи може бути визнаний обгрунтованим такий підхід Національного банку до курсоутворення, за яким у грудні минулого року, коли необхідно було розраховуватися за газ, НБУ допустив різке падіння курсу гривні, а в поточному році направляє на підтримку гривні по 0,5 млрд. дол. щотижня», - підкреслив він.

На його думку, повністю дискредитував себе механізм валютних аукціонів, введений НБУ з метою обмеження попиту з боку імпортерів.

«Задовольняючи заявки тільки тих покупців, які запропонували найвищий обмінний курс іноземної валюти до гривні, НБУ штучно збільшує розрив між офіційним і ринковим курсами, тоді як треба виконувати прямо протилежне завдання - усунення багатоманітності курсів», - відзначив Порошенко.

Останнє, за його словами, призвело лише до того, що обмінний курс в українських реаліях повністю втратив об’єктивний характер і роль одного з ключових макроекономічних індикаторів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus