УКРАЇНА

20:34

20.05

Влада

Яценюк вважає, що Україна повинна глобально вирішувати проблему економічної кризи

0

Екс-спікер Верховної Ради, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк заявив, що Україна повинна вирішити проблеми економічної кризи в країні, максимально інтегруючись в глобальні, світові процеси. Про це він заявив сьогодні в Давосі (Швейцарія), виступаючи на Всесвітньому економічному форумі, передають «Подробиці».

За словами Яценюка, Україна вже пройшла той історичний етап, коли можна було вирішувати економічне питання відособлено і самостійно боротися з економічними кризами. «В Україні немає фінансової кризи. В Україні - глобальна криза. Ми повинні сьогодні працювати погоджено зі світом. Це вже не просто формат G-7 або G-20. Ми хочемо бути частиною цього світу і знайти рішення, як подолати кризу», - заявив лідер «Фронту змін».

Також Яценюк вважає, що нинішня криза - це не тільки питання економіки і фінансів: «Подивіться, що у нас є на сьогодні: криза в Газі, енергетична криза в світі, газова криза в Україні і Європі, продовольча криза світового масштабу. Криза, яка сьогодні накрила планету набагато складніша і комплексна».

В зв’язку з цим лідер «Фронту змін» відзначив, що для всіх країн, у тому числі і для України, ця криза є, як викликом, так і шансом. «Воно не перша і не остання. Ми зобов’язані знайти її коріння. Всі в світі розуміли, що глобальна економіка впродовж багатьох років нагадувала мильний пузир. Ще в 2003 році багато експертів про це відкрито заявляли і попереджали інвесторів. Проте, ті продовжували інвестувати. Світ вимагав легкого прибутку. Корупція і жадність - ось першопричини кризи», - підкреслив Яценюк.

Одним з найбільш важливих для України, на думку Яценюка, залишається питання енергозалежності. За його словами, Україні необхідно міняти газ на електрику. «Головне завдання для України сьогодні - будувати нові атомні електростанції. Таким чином, ми понизимо ступінь енергозалежності», - відзначив він.

За словами екс-спікера, світова економічна криза є викликом і для демократії. Велика частина жителів України сьогодні пильно спостерігають за тим, як поводяться західні країни і що говорять сильні лідери на глобальному рівні. Люди роблять для себе висновки на рахунок того, який шлях подальшого розвитку для України міг би бути найбільш вигідним на сьогоднішній день. «Сьогодні є таке сприйняття у багатьох українців, що капіталізм - це боротьба не тільки за прибуток, але і за демократію. Демократія - це одна з опор капіталізму. Криза вплине на людей. Посилюватиметься соціальна напруженість. Вже сьогодні її можна спостерігати в країнах Європи. Думаю наше завдання - подолати ці складнощі і надати людям необхідні стандарти життя. Будь-яка ж автократія ніколи не зможе вирішити проблему кризи», - підкреслив Яценюк.

Цього року Всесвітній економічний форум в Давосі б’є рекорди. За даними організаторів, до Швейцарії з’їхалася рекордна кількість учасників з моменту створення Форуму в 1971 році. В рамках Форуму проходив 5-й традиційний український ланч, організований міжнародною інвестиційною компанією EastOne і Фондом Віктора Пінчука.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus