УКРАЇНА

08:44

20.06

Влада

Ющенко підписав закон, на якому наполягала Рада. Однак занесе його у КС

0

Президент України Віктор Ющенко підписав закон про мінімізацію впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості, щодо якого 15 січня Верховна Рада подолала вето Президента, повідомила «proUA» прес-служба Глави держави.

Водночас, прес-служба зазначає, що цей закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості» порушує низку актів вищої законодавчої сили та міжнародних зобов’язань України.

По-перше, пояснюють у прес-службі, законом тимчасово, до 1 січня 2011 року, звільняються від сплати ввізного мита обладнання та комплектуючі вироби до нього окремих товарних груп визначеними підприємствами. При цьому передбачається, що порядок ввезення, перелік таких підприємств та обсяги товарів встановлюються Кабінетом Міністрів.

Надання Кабміну права встановлювати переліки промислових підприємств та обсяги товарів, на які поширюються зазначені пільги, не тільки не відповідає конституційним положенням, за якими система оподаткування, податки і збори встановлюються виключно законами, та положенням щодо рівності усіх суб’єктів права власності перед законом, але й створює передумови для можливості лобіювання інтересів певних суб’єктів підприємництва, зазначає прес-служба. Законом «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законодавчих актів України» запроваджено на 5 років мораторій на надання нових і розширення існуючих пільг.

По-друге, закон тимчасово до 1 січня 2011 року передбачає, що закупівля товарів, робіт і послуг за державні кошти здійснюється у вітчизняних виробників цих товарів, робіт і послуг, крім товарів, які не виробляються в Україні.

Крім того, зазначає прес-служба, ці заходи не відповідають зобов’язанням України перед Світовою організацією торгівлі в частині безумовного додержання норми Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1947 року щодо надання товарам, які є походженням з території будь-якої договірної сторони та увозяться на територію іншої договірної сторони, режиму не менш сприятливого, аніж режим, наданий аналогічним товарам національного походження.

Також вищенаведене положення Закону не узгоджується і з основними принципами, визначеними Директивами Європейського Союзу, та перешкоджатиме формуванню зони вільної торгівлі, зауважує прес-служба.

По-третє, передбачений актом строк набрання ним чинності - з 1 січня 2009 року - визначений без урахування передбачених законом змін, що впливають на формування доходної частини бюджету, а тому не узгоджується зі статтею 27 Бюджетного кодексу України.

У зв’язку з цим після набуття законом чинності Президент України звернеться з відповідним поданням до Конституційного Суду щодо невідповідності його окремих положень Основному закону України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus