УКРАЇНА

01:27

24.05

Влада

В Секретаріаті бояться прогнозувати інфляцію, тому Ющенко виступить зі зверненням до народу

0

Перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак заявляє, що «бюджетна криза, яку ми одержимо, буде значно істотніша, ніж криза валютна». Про це він сьогодні заявив на брифінгу, передає УНІАН.

Згідно даним Секретаріату Президента, станом на 21 січня п.р. до загального фонду держбюджету поступило лише 3,5 млрд. грн. із запланованих 16,138 млрд. грн. При цьому витрати загального фонду були здійснені на рівні 9,891 млрд. грн., що складає 56% від планового показника на січень.

За словами Шлапака, фінансування витрат на 4,2 млрд. грн. відбулося за рахунок залишків Єдиного казначейського рахунку, а 2,1 млрд. грн. - за рахунок перехідних залишків з 2008 року.

«Це означає, що ми залізли в кошти місцевих бюджетів, залізли в кошти спеціального фонду, тобто суб’єктів центральних органів виконавчої влади і інших, і просто за рахунок цього зараз поки що закрили дірку. Закрили її на 9,8 млрд. гривень, тоді як фінансувати потрібно 17,5 млрд. гривень», - сказав Шлапак.

За даними Секретаріату Президента, на сьогодні пряма заборгованість бюджету по заробітній платі і соціальним виплатам складає близько 130 млн. грн. «Ця цифра збільшуватиметься», - сказав Шлапак.

За його словами, нинішній галас навколо Національного банку України викликаний не тільки бажанням змінити його керівництво, але ще і бажанням уряду дістати доступ для здійснення емісії незабезпечених коштів з метою покриття дефіциту, а також недонадходжень податків і зборів до державного бюджету.

«Дати можливість надрукувати таку кількість грошей, дати можливість знову включити прямий емісійний верстат для фінансування дефіциту бюджету, як це було, поки ми не прийняли Бюджетний кодекс, в якому категорично заборонили це робити, - це означає повернутися в ситуацію початку 90-х. Рівень інфляції я просто боюся навіть прогнозувати», - сказав Шлапак.

За його словами, Президент висловив ці зауваження в своєму листі до уряду країни. Крім того, після 1 лютого Президент України має намір виступити зі зверненням до народу, щоб закликати суспільство звернути увагу на проблеми бюджету.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада відмінила свою постанову від 2004 року про призначення Володимира Стельмаха головою Національного банку України. У той же час ВР не підтримала постанову «Про визнання такою, що втратила дію постанови Верховної Ради України від 16 грудня 2004 року №2243-IV «Про звільненні Сергія Тігіпка з посади голови Національного банку України».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus