УКРАЇНА

14:31

26.04

Влада

Нацбанк витратив на підтримку гривні 11 млрд. доларів

0

Національний банк заявляє про обсяг інтервенцій на міжбанківському валютному ринку для підтримки курсу гривні в період з жовтня 2008 року близько 11 млрд. доларів.

Про це сказав виконуючий обов’язку глави НБУ Анатолій Шаповалов, виступаючи на позачерговому засіданні Верховної Ради.

«З початку жовтня для підтримки обмінного курсу гривні Нацбанк продав уже 11 млрд. доларів США. Це дозволило не тільки збалансувати попит і пропозицію на валютному ринку, але й забезпечити виконання резидентами зобов’язань перед нерезидентами, зокрема із погашення і обслуговування зовнішніх позик», - сказав він.

Шаповалов відзначив, що теоретично Нацбанк міг би якийсь час утримувати курс гривні і на докризовому рівні, проте золотовалютні резерви у такому разі швидко вичерпалися б, а падіння курсу гривні було б значнішим та різкішим.

Золотовалютні резерви НБУ, за словами Шаповалова, зараз складають близько 30 млрд. доларів.

Шаповалов також відкинув звинувачення в наданні преференцій окремим банкам при виділенні кредитів рефінансування. «Національний банк повністю відкидає звинувачення у преференційному відношенні до окремих банок при наданні кредитів рефінансування», - сказав він.

За словами Шаповалова, починаючи з жовтня 2008 року, кредити рефінансування одержали 135 банків.

З приводу рефінансування, що виділяється для банку «Надра», Шаповалов відзначив, що такі заходи необхідні для підтримки стабільності роботи фінустанови і не пов’язані з будь-якими корупційними схемами.

За матеріалами «Українських новин».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus