УКРАЇНА

04:15

23.05

Влада

Ющенко наказав розсекретити архіви про політрепресії та голодомор

0

Президент Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів затвердити план заходів з оприлюднення та вивчення розсекречених архівних документів на 2009-2011 роки, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні. Про це йдеться в указі Глави держави від 23 січня, текст якого є у «proUA».

До розроблення плану уряд має залучити Український інститут національної пам’яті разом зі Службою безпеки України та за участю Національної академії наук України.

Зокрема, Президент доручив МВС, Міноборони, СБУ, Службі зовнішньої розвідки України, Генпрокуратурі, Державному комітету архівів України, Державному департаменту України з питань виконання покарань проаналізувати відповідні архівні документи, що нагромадилися за часи діяльності органів державної влади та управління колишніх Союзу РСР і Української РСР, та забезпечити зняття в установленому законодавством порядку обмежень на поширення та доступ до конкретної секретної інформації шляхом скасування раніше наданого грифу секретності архівним документам або іншим матеріальним носіям такої інформації, якщо вони не становлять державної таємниці.

Водночас, уряд повинен передбачити створення та функціонування архіву національної пам’яті - електронної бази архівних документів щодо подій, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні, а також діяльністю органів державної влади та управління колишніх Союзу РСР і Української РСР; організацію в населених пунктах України постійно діючих експозицій, виставок архівних документів, фотоматеріалів, що відображають події, пов’язані з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні.

А також передбачити видання, перевидання, розповсюдження відповідних тематичних наукових, науково-популярних, художньо-публіцистичних праць, збірок документів та матеріалів, а також здійснення заходів, пов’язаних із перекладом розсекречених архівних документів іноземними мовами для інформування світової громадськості через закордонні дипломатичні установи України.

Міністерство освіти і науки за участю НАНУ має забезпечити всебічне та об’єктивне вивчення розсекречених архівних документів, проведення на їх основі наукових досліджень, підготовку та видання наукових та науково-популярних праць, а також використання результатів цих досліджень у навчальних програмах загальноосвітніх та вищих навчальних закладів.

СБУ разом із Державним комітетом архівів України доручено сприяти представникам громадських організацій, наукових установ та організацій, вченим та громадянам у вільному доступі до розсекречених архівних документів, зокрема шляхом створення спеціальних інформаційно-довідкових центрів.

Державному комітету телебачення та радіомовлення України забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації заходів щодо розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus