УКРАЇНА

13:27

19.06

Влада

“Задушлива” смерть Бориса Савлохова

0

За три місяці до звільнення помер один із найвідоміших київських кримінальних авторитетів Борис Савлохов.

У нього стався серцевий напад у душі. Чимало фахівців у царині кримінального світу вважають його смерть невипадковою.

Видатний у минулому спортсмен і водночас кримінальний “авторитет”, відомий в Києві під прізвиськом “Савлоха”, на момент смерті відбував покарання у виправно – трудовій колонії № 67, що в селищі Сокирянах Чернівецької області.

Спадщина по смерті “авторитета Савлохи” залишилася чимала: це більше двадцяти комерційних фірм, фондів та клубів, які своєю чергою є співзасновниками багатьох інших підприємств. “Підняти” свій “перший мільйон” заслужений тренер СРСР, Росії та України з вільної боротьби Борис Савлохов спромігся на “човникових турне” до Польщі, шахраюванні наперстками та рекеті.

Виходець з Північної Осетії, котрий приятелював з багатьма відомими людьми, зокрема, Вахтангом Кікабідзе та Анне Вескі, ще на початку 90 – х років створив у Києві першу кримінальну імперію. Його угрупування налічувало близько тисячі людей. Бориса Савлохова притягали кілька разів до кримінальної відповідальності: в далекому 87-му за контрабанду та в 92-му за шахрайство зі спиртом.

Проблеми у Савлохова почалися 1998 року. До речі, тоді небіжчик плекав амбітні плани стати народним депутатом України. Його викликали до столичного УБОЗу, який підозрював “авторитета” у причетності до вбивства одного з “бригадирів” ОЗУ “Киселя”. Наступного року Бориса Савлохова заарештували, а в 16 червня 2000 року Печерський районний суд м. Києва засудив до 7 років ув’язнення за вимагання та бійку.

Верховний Суд України скоротив термін ув’язнення на 1,5 роки, а деякі народні депутати клопотали про дострокове звільнення заслуженого спортсмена. Втім, Бориса Савлохова не звільнили і постійно переводили з однієї колонії в іншу. За менш ніж чотири роки він змінив три “місця постійного проживання”. Дехто вважає, що це робилося навмисно, щоб не звільняти в’язня за добру поведінку, адже, кожній адміністрації нової колонії потрібен час, щоб його оцінити.

У душовій кабінці останньої колонії 52 - річного Бориса Савлохова і спіткала раптова смерть від серцевого нападу після інтенсивного тренування.

Фахівці вважають, що звільнення Бориса Савлохова призвело б до нового перерозподілу сфер впливу у кримінальному світі. Крім того, “авторитет”Савлоха” планував “поквитатися” із тими, через кого він опинився “на нарах”. Втім, дехто вважає, що якраз смерть Савлохова дозволить перерозподілити його спадщину, і спеціалісти прогнозують, що єдиному живому брату “авторитета” Руслану ( третій брат Теймураз Савлохов був убитий 2000 року) буде важко утримати “господарство” померлого під своїм контролем. Живий Савлохов на волі не дав би вигод і владі, адже “кримінальна колотнеча” у Києві за два місці до виборів могла би вплинути на електоральні настрої, зменшивши впевненість населення в дієздатності теперішніх високопосадовців.

Побутує також думка, що якби Борис Савлохов вийшов на волю живим, то йому краще було б негайно виїхати закордон, адже, в Києві його обов’язково чекала б доля “авторитета ”Прища”, розстріляного наприкінці минулого року. Але Савлохов, схоже, залишати столицю не збирався, подейкували, що для нього вже зводять новий будинок у Києві. В усякому разі, у природність смерті “авторитета” віри у душі мало, а надто якщо згадати випадки загибелі інших незручних для багатьох бранців, як от, приміром, Юрія Веред юка.

Василь Хмільник

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus