УКРАЇНА

17:34

24.04

Влада

Мандати чи не-мандати?

0

Мерів Керчі, Феодосії, Джанкоя та Щолкіно примусили скласти депутатські мандати

Конституційний суд ухвалив рішення, згідно з яким депутати Верховної ради Криму не можуть одночасно мати будь-який інший виборний мандат. Таким чином, мери чотирьох великих міст АР Крим змушені будуть вибирати між мандатом депутата та кріслом мера. Слід зазначити, що згідно з українським законодавством статус депутата ВР АРК не визначено, тобто такого поняття в правовому полі вітчизняного законодавства не існує. Тому не важко передбачити, що всі вони оберуть останнє.

Ініціатором подання до Конституційного Суду став Леонід Грач, який настільки був упевнений в ухваленні цього рішення, що за два дні(!) до оприлюднення офіційного рішення, зробив заяву про те, що КС вже вирішив заборонити суміщати посади мера та депутата. Така впевненість Грача у позитивному для нього рішенні Конституційного Суду може викликати лише захоплення, якщо, звичайно, відкинути той факт, що останнім часом стосунки лідера кримських комуністів з головою СДПУ(о) складаються якнайкраще, а рішення КС цілком відповідають не лише нормам Основного закону, а й побажанням керівника президентської адміністрації.

Для чого Грачу потрібно було забирати мандати в чотирьох депутатів? Особисто йому це навряд чи може якось допомогти, адже останнім часом КПУ досить слабо працює на мажоритарних виборах в автономії. Цією заявою Грач лише зайвий раз нагадав про себе. А от його політичні друзі соціал-демократи, судячи з усього, візьмуть більш ніж активну участь у виборах. Не секрет, що вище партійне керівництво вже поставило перед кримською організацією завдання створити фракцію у парламенті. На сьогодні есдеки мають лише чотирьох своїх представників в парламенті автономії (точніше це люди Франчуків). Ще троє-четверо депутатів обов’язково ввійдуть до фракції. Окрім того, СДПУ(о) обов’язково спробує поборотися за чотири нових парламентських місця.

Головними конкурентами есдеків, окрім комуністів, які, як зазначалося вище, особливо в боротьбу не втручаються, тут можуть бути хіба що представники куницинської НДП. При цьому колишні депутати не захочуть йти на конфлікт із президентською адміністрацією, тому навряд чи будуть активно лобіювати своїх неузгоджених ставлеників.

Хто ж повинен скласти свої мандати? Мер Керчі Олег Осадчий – людина доволі складна і доволі одіозна. Ні для кого в Криму не секрет, що в місті ніхто і ніщо не буде розвиватися без узгодження з мером. При цьому місто, незважаючи на те, що останніми роками отримало близько 200 млн. грн. із держбюджету на розвиток комунального господарства (водопровід, тролейбус, газифікація) стабільно посідає в автономії останнє місце із соціально-економічного розвитку, випереджаючи навіть найбільш відсталі сільськогосподарські райони. Така щедрість держбюджету не в останню чергу звязана з добрим ставленням Леоніда Кучми до керчинського мера, хоча не слід забувати, що головним підрядником у наданні 90-мільйонної дотації на будівництво водогону виступить корпорація “Інтерпайп”. Цікаво, що син Осадчева займає посаду заступника голови міського управління внутрішніх справ. До останнього часу мер досить тісно співпрацював з КПУ, однак, відчувши власну силу, відійшов від комуністів, хоча до інших партій він особливо не наблизився. Антагоністом Осадчева на кримському олімпі є Сергій Куницин, який поки безрезультатно намагається воювати з мером Керчі. Не виключено, що Осадчий лобіюватиме узгодження кандидатом саме свого сина.

Мер міста Щолкіно Віталій Дичук свого часу удостоївся такої заяви екс-керівника Кримської міліції Г. Москаля: “Тепер хресні батьки будуть у нас в парламенті”. Дичук завжди вважався людиною близкою до Миколи Котляревського (Коля Котлета) та до Лева Миримського. Мер вмираючого міста, якщо не брати до уваги його досить двозначне минуле, нічого особливого собою не становить. Він, судячи з усього, підтримуватиме того, кого йому запропонує підтримати Миримський. Як і в попередньому випадку, його головгним антагонісмтом є Сергій Куницин, який кілька разів навіть пробував ініціювати відставку мера Щолкіно.

Мер Джанкоя Валентин Синицький прославився на минулих президентських виборах тим, що агітуючи за Леоніда Кучму (тоді він був членом НДП), говорив, що Президент вже накрався, тому треба голосувати за нього. Останнім часом мер цього містечка став дрейфувати в бік СДПУ(о), однак слід зазначити, що якоїсь особливої ролі в парламенті він не відігравав, і тому на майбутніх виборах також підтримає того, кого йому порадять.

Мер Феодосії Володимир Шайдеров – один з найсильніших мерів в Криму, він зумів за короткий термін зробити Феодосію одним із найбільш інвестиційно привабливих регіонів АР Крим. Багато хто говорить про нього як про вихідця із криміналітету, пов’язуючи його з авторитетом Білим. Однак сьогодні – це законослухняний мер, який вміє вибудовувати свої політичні стосунки так, щоб особливо ні від кого не залежати, і ні з ким не сваритися. Хоча найкращі стосунки йому вдалося вибудувати лише із Сергієм Кунициним.

Пантелеймон Кримський

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus