УКРАЇНА

22:08

22.05

Влада

Ще один демарш Пустовойтенка

0

Не минуло й п’яти днів від того знаменного дня, коли керівник парламентської більшості Степан Гавриш оголосив, що єдиним кандидатом стане Віктор Янукович, як зненацька лідер НДП Валерій Пустовойтенко вирішив сам рушити в Президенти.

Мало того. Пустовойтенко вчинив формений демарш, заявивши, що не має намірів підтримувати Віктора Януковича як єдиного кандидата від більшості. Мотивацією такого розкольництва стала інша заява Пустовойтенка про те, що відмова ВР підтримати проект змін до Конституції стала свідченням, що в Раді більшості неіснує.

Перше, що спадає на гадку після цієї заяви, це те, що, незважаючи на свою сенсаційність, вона була не письмовою, а усною. Можливо, сталося це через те, що заява про висування пролунала безпосередньо з вуст лідера партії і навряд чи серйозно останнім часом розглядалася керівними органами НДП.

І все ж, як не крути, а навіть в усній формі така заява стала першою ложкою дьогтю для єдиного кандидата від влади. Водночас, такий крок саме від Валерія Павловича не є вже таким і непередбачуваним.

У системі влади НДП сьогодні посідає апріорі програшну позицію: скандал з поділом міністерства екології не дав результатів НДП, Анатолій Толстоухов, радше, буде змушений відмовитися від портфеля міністра Кабінету міністрів на користь збереження фракції, цілісність якої навіть після такого кроку гарантувати ніхто не буде.

Водночас, Валерій Пустовойтенко не може не розуміти, яку реакцію викликає сьогоднішня заява в Прем’єр-міністра України і Президента. Адже подібний крок може викликати ланцюгову реакцію в інших політичних сил, а бунт легше придушити в зародку. Таким чином, скоріше йдеться про банальний політичний торг. Адже, політичний бомонд, та й саме керівництво НДП добре розуміють, що 300000 членів партії існують радше на папері, ніж у реальному політичному житті. Швидше за все, Валерій Павлович просто вирішив трохи ризикованим кроком хоч якось виправити ситуацію на свою користь, домігшись «донорського» переходу депутата і визначених гарантій від Віктора Януковича.

Можливо, що волею долі ним стане хтось із депутатської групи Степана Гавриша, «Демократичні ініціативи». Привертаю увагу й те, що заява була поширена напередодні ратифікації договору про ЄЕП, що змусить владу більш пильно прислухатися до Пустовойтенка. Важко передбачити реакцію керівництва країни на таку позицію не такого вже й впливового лідера, одначе навряд чи всі побажання Валерія Павловича будуть задоволені.

Більш того, своєю заявою лідер НДП може викликати владний гнів на чиновників, що формально вважаються членами його партії. Однак, малоймовірно, щоб, наприклад, обережний Євген Кушнарьов підтримав у такій ситуації свого неформального партійного візаві. Як кажуть, своя сорочка ближча до тіла, і чиновники середньої руки, яких у НДП достатня кількість, багато разів подумають про те, кого підтримувати на виборах. Водночас, можливим загостренням взаємин між Президентом, Прем’єр-міністром з одного боку і лідером НДП з іншого, можуть повною мірою скористатися вічні супротивники «двічі народних» - СДПУ(о). Таким чином, у випадку продовження Валерієм Пустовойтенком небезпечної тактики великого політичного торгу, Адміністрація Президента може ініціювати перерозподіл на свою користь посад чиновників у регіонах, що нині формально належать НДП.

Однак, швидше за все, дана заява спричинить за собою внутрішні чвари, результатом яких стане зустріч Президента з Валерієм Пустовойтенком, після чого конфлікт мирно вляжеться сам по собі. Водночас цей демарш лідера НДП, швидше за все, стане прикладом для тих політичних лідерів від більшості, котрі хочуть напередодні президентських виборів домогтися якихось дивідендів. Реакція ж влади на інцидент покаже, чи є така тактика успішною.

Андрій Колпаков

Джерело: Андрій Колпаков

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus