УКРАЇНА

11:39

24.04

Гроші

Експерт: Поправки до закону, який регулює телекомринок, на 95% - корупція

0

Експерти Американської торгівельної палати, галузевої Асоціації «Телас» та провідних операторів зв’язку(Київстар, МТС, Астеліт, Укртелеком, Тримоб) звернулись до голови Верховної Ради України, висловивши своє занепокоєння з приводу можливого прийняття парламентом законопроекту №1888 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України».

На думку експертів, за короткий час цей законопроект вже отримав ознаки суперечливого документу, позаяк він може значно загальмувати розвиток сучасних телекомунікаційних технологій.

Тривожним сигналом для учасників ринку та громадських діячів стала реєстрація суперечливого документа на сайті Верховної Ради для розгляду його в першому читанні без обговорення по суті. Фактично це може призвести до того, що законопроект може вийти із зали парламенту без істотних змін, яких наполегливо домагаються представники телекомунікаційної галузі. Як йдеться у згаданих зверненнях до голови ВР, це загрожує істотним погіршенням ситуації на ринку, збільшенням адміністративного тиску на бізнес, гальмуванням розвитку технологій зв’язку 3-го покоління та порушенням конституційних прав громадян. До того ж експерти зазначають велику ймовірність корупційної складової у разі прийняття законопроекту в існуючій редакції.

Петро Семерей, експерт Реанімаційного пакету реформ зазначає: «Закон корупційний. На 95% чиста корупція, і фактично, тільки в одному місці, є позитив: де скорочується видача дозволів. Більше нічого. Все решта – це у чистому вигляді корупція та монополізм. Стосовно повноважень комісії, що збільшуються. Зараз кажуть про те, що комісія знову буде перевіряти прилади. От тільки ці виміри абсолютно нікому не потрібні. Це відверта профанація, - вважає Семерей. — Я вже неодноразово надавав аналіз, в якому указував де і які моменти корупції закладені».

У своїх зверненнях до депутатів ВР оператори та експертна спільнота наголошують на своїй готовності приймати активну участь у доопрацюванні оптимальної редакції законопроекту. Проте зазначають, що досі рекомендації та зауваження, які неодноразово надавались ними в Комітет ВР з питань інформатизації та зв’язку, залишалися без уваги. А на обговорення на засіданні профільного Комітету конче важливого для галузі законопроекту жодного представника ринку не запросили. Тому, на думку експертного співтовариства, зараз логічним кроком було б відхилити зміни до закону і доопрацювати їх з урахуванням усіх суперечливих питань.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus