УКРАЇНА

00:15

27.03

Гроші

Швейцарська Swissport International Ltd. використовує в Україні подвійні стандарти, - експерт

0

 Спроба швейцарської компанії Swissport International Ltd. нелегітимним способом зменшити частку авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) в статутному капіталі ТОВ «Свісспорт Україна» є типовим рейдерством і неприпустима в цивілізованому правовому полі   

Про це заявив керуючий партнер дослідницької компанії «Актив - Груп» Андрій Єременко, повідомляє «РБК-Україна».

Експерт нагадав, що на зборах учасників ТОВ «Свісспорт Україна», якими були Swissport International Ltd. (70,6% часток) і «МАУ» (29,4% часток), 6 березня 2012 року представники Swissport International Ltd. проголосували за збільшення статутного капіталу «Свісспорт Україна», а представники «МАУ» висловилися проти цього.
«Згідно зі статутом і договором учасників ТОВ «Свісспорт Україна» щодо низки ключових питань голосування вважається результативним, якщо кількість голосів «за» складає не менш 75%. Отже, рішення про збільшення статутного капіталу за результатами зборів учасників ТОВ «Свісспорт Україна» не може бути визнано позитивним - замість необхідних 75% голосів «за» було 70,6%. - повідомив Єременко, - Однак, користуючись тим, що в керівництві ТОВ «Свісспорт Україна» були виключно ставленики Swissport International Ltd., швейцарська компанія почала втілювати на практиці нелегітимне збільшення статутного фонду «Свісспорт Україна».
На думку експерта, Swissport International Ltd. застосовує подвійні стандарти, оскільки в країнах ЄС вона не вдалася б до рейдерського «розмиття» частки партнерів по бізнесу.
Керуючий партнер «Актив - Груп» також звернув увагу на той факт, що українські суди двічі приймали цілком обґрунтовані рішення з даного корпоративної суперечки на користь авіакомпанії «МАУ». «Проте суд касаційної інстанції у жовтні 2013 року без достатніх на те підстав відправив справу на новий розгляд», - зазначив він.
На думку Єременка, це не могло статися без застосування адміністративного ресурсу, підтримкою якого заручилася за попередньої влади швейцарська компанія Swissport International Ltd.
«Упевнений, що в результаті  корінних змін у вітчизняному бізнес-кліматі такі негативні явища, як рейдерство, блек-мейл, застосування адмінресурсу та подвійних стандартів ведення бізнесу поступово будуть зведені до нуля. В результаті значно оздоровиться бізнес-клімат в нашій країні, зросте інвестиційна привабливість України», - резюмував він.
ТОВ «Свісспорт Україна», яке в 2013 році змінило назву на ТОВ «Інтеравіа», займається хендлінгової діяльністю в міжнародних аеропортах «Бориспіль», «Київ (Жуляни)» і «Харків».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus