УКРАЇНА

04:08

25.05

Гроші

Вілкул зібрався набудувати доріг першої категорії, щоб ВВП зріс

0

У Кабміні занепокоїлися, що в Україні досі немає жодного транспортного коридору, що складається з доріг першої категорії

Про це «Коментарям» повідомили в прес-службі віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула.

Віце-прем’єр зазначив, що незважаючи на величезний транзитний потенціал, в Україні немає жодного транспортного коридору, який на всій протяжності складається з доріг першої категорії.

При цьому, Олександр Вілкул підкреслив, що створення сучасних транспортних коридорів передбачене Концепцією стратегії розвитку автодорожнього господарства, і може сприяти значному економічному зростанню.

«При створенні таких дорігу рамках транспортних коридорів Південь-Північ, Захід-Схід, Чорноморський басейн - Східна Європа - Росія, Південно-Захід - Південний Схід потенціал зростання ВВП країни становитиме до 5%», - повідомив Олександр Вілкул.

Віце-прем’єр підкреслив, що ключові автомобільні транзитні потоки через нашу країну збігаються з основними внутрішніми автошляхами України і йдуть у 4-х напрямках.

Зокрема, потік Північ-Південь забезпечує 46% транзитного товарообігу. На цьому маршруті тільки близько 50% доріг 1-ї категорії. Близько чверті всього транзиту припадає на потік Схід-Захід, де частка доріг 1-ї категорії становить близько 25%.

Лише близько 3% доріг 1-ї категорії в рамках транзитного коридору з Чорноморського басейну в Східну Європу і Росію, на який припадає 20% транзитного товарообігу. Ще менша частка доріг першої категорії - близько 2% - на маршруті Південно-Захід - Південний Схід, який забезпечує 3% транзиту.

Як повідомляли «Коментарі», прем’єр-міністр України Микола Азаров пов’язує поганий стан українських доріг з відносно низьким рівнем акцизів у вартості палива. При цьому, дороги в Україні будуються і ремонтуються, насамперед, за рахунок сплати акцизного збору, що входить у вартість бензину або дизпалива. Згідно з підрахунками прем’єра, середня сума акцизу, сплачена одним автовласником за рік, становить 992 грн, на ці гроші можна побудувати приблизно 2,5 см дороги першої категорії.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus