УКРАЇНА

18:30

22.05

Дешеві страховки для мандрівників все більше схожі на фікцію

Дешеві страховки для мандрівників все більше схожі на фікцію

Коли все включено

0

Вирушаючи на відпочинок до Туреччини або Єгипту, потрібно бути готовим оплатити всі можливі витрати на лікування самостійно

Копійчані страховки для мандрівників, які вирушають у найбільш відвідувані українцями країни - Болгарію, Туреччину, Єгипет, все більше схожі на фікцію. «Туроператори категорично заперечують проти подорожчання турпакету за рахунок підвищення вартості поліса. Вони прагнуть вибити для клієнтів максимально дешеві договори. Страхові компанії, у свою чергу, пропонують їм максимально «обрізані» страховки з великою кількістю винятків, та ще й з франшизою. І це зрозуміло: незважаючи на те, що асистантські компанії щорічно підвищують свої розцінки, вартість страховок для масових напрямків залишається практично незмінною c 2003 року», - пояснює начальник відділу туристичного страхування АСК «ІНГО Україна» Михайло Панфілов. Одне з останніх ноу-хау, які почали використовувати деякі СК, - обмеження дії страховки виключно територією готелю. Якщо страховий випадок станеться під час екскурсії або поїздки в місто, компанія може відмовити в оплаті медвитрат. Страховики часто-густо намагаються ухилитися і від компенсації витрат, пов´язаних з поверненням в Україну неповнолітніх дітей (якщо мандрівник потрапить до лікарні) або відвідинами близьких родичів у разі тривалої госпіталізації. Більше того, звернувшись до лікаря, відпочивальник може з´ясувати, що його поліс не включає ні мінімальної оплати стоматологічних послуг, ні витрат на амбулаторно-поліклінічне обслуговування. Так що виставлений клінікою рахунок за послуги йому доведеться оплачувати самостійно. Оскільки переважна більшість українців не читають договору при його купівлі, про всі недоліки покриття вони дізнаються, тільки звернувшись по медичну допомогу в клініку.

Особливо обережними слід бути мандрівникам, які все ж ризикнуть відвідати Єгипет (незважаючи на те, що МЗС рекомендував громадянам утриматися від поїздок у цю країну, путівки в турагентствах активно розкуповують). «Ризики терактів і масових заворушень є стандартним виключенням з договорів. Оскільки при настанні нещасного випадку, пов´язаного з подібними подіями, компанія платити не буде», - пояснює начальник відділу туристичного страхування однієї зі страхових компаній.


Все це дає можливість СК збільшувати свої заробітки на страхуванні виїжджаючих, незважаючи на стабільність тарифів. Крім того, на підвищення заробітків працює й інший фактор - зміна напрямків туристичних потоків. За статистикою Ліги страхових організацій України (ЛСОУ), у 2012 році кількість договорів страхування мандрівників зросла більше ніж на 20% - до 2,2 млн. При цьому практично 80% полісів купили українці, які виїжджали до країн Шенгенської зони. «Цього року ситуація буде схожою. Країни Близького Сходу зараз фактично закриті. Турпотік до Єгипту різко скоротився. Тому все більше українців вирушають відпочивати до Європи», - констатує заступник голови ради ЛСОУ Олександр Залєтов. Такі зміни в туристичних маршрутах на руку страховикам. Українці, які вирушають у Старий Світ, платять за поліси дорожче, ніж, наприклад, відвідувачі курортів Тунісу чи Туреччини. Одна з причин - вищі страхові суми (максимальні суми, які зобов´язується виплатити туристам страховик), встановлені для Європи. Так, якщо для країн Шенгенської зони ліміт відповідальності СК становить 30 тис. євро, для Туреччини або Єгипту - всього $ 15 тис. Тому стандартний договір при поїздці до Греції на сім днів коштує близько 40 грн., до Єгипту на той самий період - 25 грн. Крім того, на ціні позначається і більш висока якість покриттів. Європейська влада суворо стежить за якістю страховок, у результаті в них практично не буває ні франшиз, ні безглуздих винятків.

У нинішньому сезоні страховики сподіваються збільшити продажі туристичних договорів і за рахунок так званого страхування від невиїзду. Навіть традиційно благополучні європейські країни, такі як Греція чи Іспанія, зараз в будь-яку хвилину здатні виявитися осередком нестабільності. Масові страйки, акції протесту і безлади цілком можуть зірвати плани мандрівників. Про неспокійні Єгипет або Туреччинй не варто навіть згадувати. Побоюючись форс-мажорних ситуацій, туристи все частіше страхують фінансові ризики. Хоча це задоволення не з дешевих. Вартість таких покриттів зазвичай коливається в діапазоні 2-6% від ціни туру при франшизі 10-15%. Однак у більшості випадків на  мандрівників чекає розчарування. Стандартні страховки від невиїзду передбачають компенсацію коштів, витрачених на покупку туру, лише в обмеженій кількості випадків - смерті або хвороби туриста або його близьких родичів, необхідності його присутності на судовому засіданні, втрати рухомого або нерухомого майна (наприклад, якщо згоріла квартира або був викрадений автомобіль). Більшість із них не включають навіть ризик відмови у відкритті візи, не кажучи вже про військові дії і заворушення, а також про стихійне лихо в країні, куди прямує мандрівник. Тому якщо туристові доведеться скасовувати поїздку з однієї з цих причин, гроші за тур йому не поверне ні туроператор, ні страхова компанія. Наприклад, мандрівники, які застрягли у Борисполі під час аномальних березневих снігопадів, навряд чи могли розраховувати на співчуття СК. Домогтися компенсації за зіпсовані дні відпочинку вони не змогли б навіть за наявності страховки.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus