УКРАЇНА

15:35

20.07

Гроші

Міліція посилила боротьбу з тютюновим і алкогольним фальсифікатом

0

    З початку 2013 року, співробітники Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС вилучили майже 470 тис. пачок сигарет без акцизних марок

Велика частина з них була минулого тижня знищена в Києві.

Враховуючи, що акцизний податок становить близько 45% від вартості пачки сигарет, тільки на вилученому обсязі тютюнових виробів їх підпільні виробники намагалися заощадити понад 2 млн гривень платежів до держбюджету.

«Робота в цьому напрямку триває, - заявив міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко. - Бюджет не повинен страждати від нечистих на руку ділків. Це величезні гроші, які не отримала держава, і, відповідно, деякі бюджетні програми не були профінансовані належним чином».

У сфері пильної уваги МВС залишається й нелегальний алкоголь. З початку 2013 року, співробітники міліції припинили діяльність 10 підпільних цехів, на яких розливався сурогат. Вилучено 145 тонн спирту, більше 300 тисяч пляшок фальсифікованого алкоголю і 120 тисяч підроблених акцизних марок.

Легальні виробники підакцизної продукції вже позитивно оцінили виконану Міністерством внутрішніх справ роботу.

«Контролюючі органи працюють досить активно щодо припинення нелегального виробництва тютюнових виробів. Затримуються великі партії контрафактних і контрабандних сигарет. І це обнадіює»,- вважає директор відділу корпоративних питань компанії «JTI Україна» Олександр Когут.

За словами Когута, «за перший квартал 2013 р. частка тіньового ринку сигарет в Україні склала близько 7% всього ринку тютюнових виробів країни. А тепер порахуємо: у цілому, за рік тютюнова галузь платить близько 22 млрд гривень податкових платежів до бюджету (в 2012 р. 15,8 млрд акциз + ПДВ, податок на прибуток та інші податкові платежі). Множимо цю цифру на 7%. Отримуємо близько 1,5 млрд гривень платежів, які держбюджет міг би отримувати додатково, якби не було нелегального ринку. Так що робота МВС та інших контролюючих органів у цьому напрямку, з точки зору наповнення держбюджету, дуже важлива».

«Незаконна торгівля тютюновими виробами веде до втрати робочих місць і скорочення стабільних податкових надходжень до Державного бюджету України та місцевих бюджетів. Такі втрати особливо болючі в умовах глобальної економічної нестабільності», - вважає регіональний менеджер з протидії незаконній торгівлі ПрАТ «Філіп Морріс Україна» Олександр Глущенко.

«Ми дуже вдячні співробітникам Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України за зусилля, спрямовані на боротьбу з нелегальним обігом тютюнових виробів в Україні. Ефективні дії в цьому напрямку в поєднанні з послідовною регуляторною політикою і співпрацею з виробниками дозволять у майбутньому збільшити податкові надходження до бюджету держави»,- зазначив Глущенко.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus