УКРАЇНА

01:17

22.05

Уряд планує урізати пільги аграріям

Уряд планує урізати пільги аграріям

У Клименка зібралися додати аграріям податків

0

       У Міндоходів вважають, що рівень пільг для підприємств агропромислового комплексу не відповідає зростанню виробництва сільгосппродукції

Про це «Коментарям» повідомили в прес-службі Міністерства доходів і зборів України.

«Зростання пільг, що надаються сільськогосподарським підприємствам зі сплати ПДВ, не відповідає зростанню обсягу сільськогосподарської продукції», - йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Згідно з інформацією Міндоходів, в 2012 році в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників було залишено 14,7 млрд грн. Крім того, сільгосппідприємства отримали 1 млрд грн у вигляді компенсації від переробних підприємств за поставлене м´ясо в живій вазі і молоко.

Як зазначають у міністерстві, існуючий спеціальний режим оподаткування для сільгосппідприємств призвів до створення однієї з найбільших галузевих пільг з ПДВ.

«Починаючи з 2007 року такі пільги зростають щорічно в середньому на 40%, в той час як зростання обсягів сільськогосподарської продукції з 2007 року не перевищує 20% (крім врожайних 2008 і 2010 років)», - повідомляють у Міндоходів.

У зв´язку з цим, на даний момент пропонується перевести сільгосппідприємства на загальну систему оподаткування із застосуванням ставки ПДВ у розмірі 7% для операцій з поставки сільськогосподарськими підприємствами сільгосппродукції власного виробництва.

Також у Міндоходів планують ввести нормативну грошову оцінку земель сільгосппризначення з урахуванням коефіцієнтів індексації та диференціацією для різних видів виробництва.

Крім того, передбачено реформування фіксованого сільськогосподарського податку, на сьогодні обчислюється від незмінною нормативної грошової оцінки земель, зафіксованої на рівні 1995 року.

Як наголошується в повідомленні, в даний час робочою групою, до складу якої увійшли фахівці Міндоходів, Міністерства фінансів і Міністерства економіки й торгівлі, проводиться інвентаризація існуючої системи податкових пільг та аналіз їх ефективності.

Як повідомляли «Коментарі», за підсумками першого кварталу поточного року держбюджет недоотримав 600 млн грн доходів внаслідок зниження надходжень ПДВ з імпортних товарів.

У цілому, Законом про держбюджет на 2013 рік його доходи визначені в розмірі 362,83 млрд грн, витрати – 412,061 млрд грн. Дефіцит запланований на рівні до 50,532 млрд грн.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus