УКРАЇНА

07:20

22.05

Гроші

Векселі забезпечать підприємства обіговими коштами, - експерти

0

  Експерти констатують, що запуск казначейських векселів наповнить економіку додатковими грошима, а підприємства - обіговими коштами

Влада збирається спростити порядок бюджетного відшкодування НДС. 18 квітня проект законодавчих поправок «Про удосконалення процедури щодо фінансових векселів» (No.2845) Верховна Рада ухвалила в першому читанні, передають «Коментарі».

Згідно з проектом, банківські векселі випускаються у формі електронного документа, тоді як казначейські можуть бути і в документарній, і в електронній формі.

Експерти констатують, що поява нового фінансового інструменту, який дозволить наростити обсяг ліквідності без таких плачевних наслідків є дуже актуальним.

«У 2010 році уряд вже погашав свої борги перед підприємствами за допомогою схожого інструменту - ПДВ-облігацій, які, до речі, тоді з одного боку поповнили підприємства обіговими коштами для поточних потреб, а з іншого - стали драйвером зростання економіки. А оскільки казначейські фінансові векселі є фактично аналогом ПДВ-облігацій, то й вони повинні дати позитивний стимул зростанню економіки. Цей ефект ми отримаємо завдяки насиченню економіки та бізнесу додатковими грошима», - розповідає незалежний фінансовий експерт Анатолій Заїка.

У той же час, за його словами, у цій ситуації важливий чіткий моніторинг роботи з векселями, зокрема, з контролю за відшкодуванням коштів за ними.

Зараз Нацбанк приймає ОВДП-ПДВ  як забезпечення рефінансування банків. Експерти додають, що аналогічно передбачається робити і з векселями: їх можна буде використовувати як для операцій РЕПО з регулятором, так і для отримання кредитів від Нацбанку  як застави. Однак якщо ОВДП-ПДВ не можна використовувати   як засіб платежу, оскільки вони випущені у вигляді облігацій, то векселі можна використовувати для оплати товарів і послуг. Саме це найбільш важливо для банків, які будуть скуповувати фінансові казначейські векселі, як раніше скуповували ОВДП-ПДВ у юридичних осіб. 

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus