УКРАЇНА

10:27

28.05

У Раді зареєстровано проект Трудового кодексу

У Раді зареєстровано проект Трудового кодексу

0

      Народні депутати фракції Партії регіонів Олександр Стоян та Ярослав Сухий внесли до Верховної Ради проект Трудового кодексу

Відповідний законопроект № 2902 був зареєстрований у Раді.

Проект Трудового кодексу складається з 9 книг (444 статті), а також прикінцевих та перехідних положень.

 «Необхідність прийняття Трудового кодексу України обумовлена ​​докорінними змінами всієї системи суспільних відносин, які відбуваються в Україні у зв´язку з формуванням ринкових відносин та соціально-економічних перетворень ... Чинний Кодекс законів про працю України був прийнятий ще в 1971 році, і, незважаючи на численні внесені до нього зміни, вже застарів і не відповідає сучасним економічним умовам», - наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

 У документі також наголошується, що принципами розробки нового Кодексу стали баланс захисної та виробничої функцій трудового права, дотримання вже сталих соцстандартів у сфері праці, еволюційний шлях реформування трудового законодавства. У проекті Кодексу забезпечена недискримінація працівників за статтю, расою, політичними переконаннями, а також враховані особливості праці працівників малого бізнесу, кооперативів та інших особливих категорій працівників.

 Згідно з пояснювальною запискою, в порівнянні з чинним трудовим законодавством у законопроект включено положення щодо адаптації до Європейської соціальної хартії та інших міжнародно-правових актів, встановлено правила правонаступництва в трудових відносинах. Також у Кодексі встановлено зобов´язання роботодавця поважати честь і гідність працівників, сформульовано положення про першочерговість виплати заробітної плати за рахунок надходжень на рахунок роботодавця коштів, крім того, вперше сформульовані загальні правила про склад робочого часу.

 На думку авторів законопроекту, «прийняття Трудового кодексу має забезпечити правове регулювання трудових і пов´язаних з ними правовідносин, дотримання державних гарантій трудових прав працюючих, створення належних умов захисту інтересів працівників і роботодавців у сфері організації виробничих відносин, а також можливості для розвитку соціального партнерства всіх учасників трудових і пов´язаних з ними правовідносин».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus