УКРАЇНА

16:38

24.05

Рада визначилася з бюджетною політикою на 2012 рік

Рада визначилася з бюджетною політикою на 2012 рік

0

Верховна Рада України прийняла постанову «Про основні напрями бюджетної політики на 2012 рік»

За дане рішення проголосували 263 з 376 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Відповідно до постанови, основні прогнозні макропоказники економічного та соціального розвитку України на 2012 рік передбачаються наступні: валовий внутрішній продукт номінальний - 1475,5 млрд. гривень, зростання реального ВВП - 6,5%, індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) - 107,9%, індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року) - 109,7%.

Також передбачено, що рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці, в 2012 році складе 7,2-7,7%.

У постанові зазначено, що макропоказники можуть бути уточнені після надходження фактичних даних щодо підсумків економічного розвитку держави за 2010 рік та оперативних статистичних даних щодо поточного стану соціально-економічної ситуації у 2011 році.

До прогнозних розрахунків основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2012 рік закладається середньорічний обмінний курс гривні до долара США на рівні 7,9-8 гривень.

Формування цінової динаміки буде відбуватися в умовах зменшення податкового навантаження на реальний сектор економіки, виваженої тарифної політики та помірних темпів зростання світових цін, що буде сприяти уповільненню темпів зростання цін виробників промислової продукції до 9,7%.

Передбачено, що основними завданнями бюджетної політики є забезпечення соціально-економічного розвитку України; зміст граничного обсягу дефіциту державного бюджету на 2012 рік на рівні 2,5% валового внутрішнього продукту; фінансування бюджетного дефіциту переважно шляхом здійснення внутрішніх позик; зменшення частини перерозподілу валового внутрішнього продукту через зведений бюджету порівняно з врахованим у 2011 році (28,7%) шляхом.

Крім того, передбачається зниження темпів зростання реалізації підакцизних товарів (алкогольні напої, пиво та тютюнові вироби) у зв´язку з підвищенням ставок акцизного податку, зменшення питомої ваги у валовому внутрішньому продукті надходжень плати за землю та надання адміністративних послуг; зміна, починаючи з 2012 року, порядку та строків перерахування Національним банком частини прибутку до державного бюджету; поліпшення управління державним боргом з метою подальшого скорочення його обсягу до економічно безпечного рівня (не більше 30% ВВП).

Також передбачено надання державних гарантій в обсязі не більше ніж 1% валового внутрішнього продукту для реалізації виключно інвестиційних та інноваційних проектів, спрямованих, зокрема, на розвиток експортного потенціалу національної економіки, підвищення ефективності здійснення капітальних витрат і встановлення частини інвестиційних витрат зведеного бюджету на рівні не менше 5% ВВП; забезпечення прозорості системи державних фінансів на основі створення і впровадження інформаційно-аналітичної системи "Прозорий бюджет"; поліпшення менеджменту державних підприємств; продовження співпраці з міжнародними фінансовими інституціями для покращення інвестиційного клімату України та залучення інвестицій; фінансову підтримку проведення в Україні на належному рівні фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Також передбачається підвищення мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з метою поступового наближення його до розміру рівня мінімальної заробітної плати; прожиткового мінімуму та рівня його забезпечення з урахуванням індексу споживчих цін; підвищення розміру державної соціальної допомоги (в тому числі максимальної), визначеної відповідно до статті 5 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім´ям", на кожну дитину у віці від 3 до 18 років.

Підвищення ефективності управління державним боргом передбачає вжиття заходів зі здійснення активних операцій, пов´язаних з управлінням державним боргом і ліквідністю єдиного казначейського рахунку, в межах граничного обсягу державного боргу на кінець бюджетного періоду.

Також передбачені пріоритетні завдання податкової політики. Реалізація податкової політики передбачає розробку та внесення змін до Податкового кодексу України з метою зміни ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції щодо деяких податків і зборів; адаптації податкового законодавства України до законодавства Європейського Союзу; підвищення ефективності адміністрування податків, зменшення обсягу податкової звітності; своєчасне бюджетне відшкодування податку на додану вартість; проведення моніторингу застосування норм Податкового кодексу та усунення виявлених недоліків.

Основними напрямками передбачено впровадження на рівні головних розпорядників бюджетних коштів середньострокових інвестиційних планів у межах граничних сум середньострокового бюджету інвестиційних проектів, які пройшли процедуру оцінювання; збалансування фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та її дочірніх підприємств і компаній без залучення бюджетних коштів, державних цінних паперів, надання розстрочок і відстрочок зі сплати податкових зобов´язань та затвердження на цій основі її бездефіцитного фінансового плану у встановлений законодавством термін.

Також заплановано здійснення заходів з приватизації банків, у капіталізації яких взяла участь держава, удосконалення законодавства у сфері земельних відносин з метою ефективного державного управління земельними ресурсами та функціонування прозорого ринку землі; затвердження порядку проведення інвентаризації об´єктів державної власності.

Передбачено припинення практики реорганізації професійно-технічних навчальних закладів у структурні підрозділи вищого навчального закладу.

У сфері оборонної діяльності планується впровадження нового механізму фінансування забезпечення житлом військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, вдосконалення механізму реалізації військового майна, що вивільняється в ході реформування Збройних сил, інших військових формувань і правоохоронних органів; переозброєння ЗСУ, інших військових формувань і правоохоронних органів сучасними видами озброєння і військової техніки, використовуючи вітчизняні розробки, високі технології і виробничі потужності оборонно-промислового комплексу; нарощування боєздатності Об´єднаних сил швидкого реагування та підвищення рівня боєздатності Основних сил оборони.

Заплановано створення системи "єдиного вікна" для реєстрації підприємницької діяльності та добровільного припинення суб´єктів господарювання; впровадження системи державної підтримки експортної діяльності.

Фото: PHL

Джерело: «УНІАН»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus