УКРАЇНА

11:48

22.04

Повістки прийдуть тільки тим, хто служив

Повістки прийдуть тільки тим, хто служив

Оголошена мобілізація торкнеться тільки тих, хто служив

0

 Згідно з ухваленим Верховною Радою законом «Про часткову мобілізацію», повістки прийдуть офіцерам і сержантам запасу, які служили в армії, а також рядовим запасу з досвідом армійської служби

Як повідомляє «Ліга. Новини», оскільки нинішній етап мобілізації проводиться в рамках так званої «першої хвилі», до війська будуть призиватися добровольці, а також офіцери і сержанти запасу, що служили в армії або інших силових структурах, які мають затребувані військові спеціальності і рядові запасу з досвідом армійської служби.

За словами секретаря РНБО Андрія Парубія, будуть призиватися військовослужбовці тих спеціальностей, які займаються забезпеченням частин.
«Якщо під час першої черги мобілізації ми доукомплектовували переважно бойові частини і мобілізували, в основному, тих фахівців, які мають бойові спеціальності - десантників, гранатометників, артилеристів - то зараз акцент робитиметься на комплектації частин забезпечення фронту. Тобто тих частин, які безпосередньо не беруть участь у бойових діях, але займаються підтримкою армії на передовій. Також будемо частково проводити ротацію особового складу», - сказав Парубій.
Глава комітету Ради з питань нацбезпеки і оборони Володимир Литвин, пояснюючи журналістам особливості третьої черги, сказав, що в країні є близько 1 мільйона осіб, що підпадають під першу хвилю мобілізації, плюс добровольці.
«З цього мільйона повістки отримують кілька десятків тисяч. Кількість мобілізованих буде визначатися щодо кожного конкретного напрямку, в кожній військовій частині», - сказав Литвин.
Як відомо, всього може бути чотири хвилі мобілізації. Наступні етапи можуть бути оголошені у разі загострення ситуації на Сході країни.
Зокрема, в рамках другої хвилі мобілізації призиваються офіцери і сержанти запасу всіх військових спеціальностей; рядовий склад у запасі всіх військових спеціальностей з армійським досвідом; вищий офіцерський склад всіх військових спеціальностей. При цьому, офіцери запасу, що не служили в армії і які закінчили військові кафедри вищих навчальних закладів, не призиваються.
У рамках третьої хвилі мобілізуються 18-річні призовники, жінки - військовозобов´язані (польові лікарі, медсестри, технічні спеціалісти ); а також ті, хто не проходив військову службу, але не має «білого квитка».
У рамках четвертої хвилі - настає загальна мобілізація - у війська йдуть всі, хто здатний тримати зброю.
Нагадаємо, 22 липня, Верховна Рада затвердила указ Президента Петра Порошенка про часткову мобілізацію. За нього проголосували 232 депутати.
22 липня Петро Порошенко підписав Закон № 1595-VII «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію». За інформацією джерела Zn.ua, протягом півтора місяця в армію та інші силові та військові структури України можуть призвати до 60 тис. осіб.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus