УКРАЇНА

11:49

24.04

Майже половина українців не шкодують за розпадом СРСР

Майже половина українців не шкодують за розпадом СРСР

Українці висловили своє ставлення до президента РФ: кращий навіть Сталін

0

В Україні 76% населення негативно ставляться до президента РФ Володимира Путіна, а до Йосипа Сталіна - 70%  

Відповідний опитування на тему «Ностальгія за СРСР і ставлення до окремих осіб», було проведено соціологічною групою «Рейтинг», передають «Коментарі».

Згідно з отриманими даними, 16% опитаних позитивно ставляться до Володимира Путіна, 76% - негативно. При цьому майже кожен десятий не зміг оцінити свого ставлення. За останній рік негативне ставлення до Путіна зросла майже вдвічі (з 40 до 76%), тоді як ще в жовтні 2013 року кількість тих, хто позитивно ставилися до Путіна (47%) перевищувала кількість тих, хто негативно ставився (40%). Відносно позитивно ставляться до Путіна лише на Донбасі (66%), тоді як в інших регіонах домінує негативне ставлення - від майже 70% на Півдні і на Сході до більш 90% - у Центрі, на Півночі і Заході країни. Позитивно ставляться до Путіна менше половини етнічних росіян і лише кожен десятий етнічний українець.

20% опитаних позитивно ставляться до Йосипа Сталіна, 70% - негативно. Майже кожен десятий - не зміг оцінити свого ставлення. За два останніх роки негативне ставлення до Сталіна збільшилося з 62 до 70%. Більш позитивно фігуру Сталіна оцінюють на Донбасі (36%) і на Півдні (32%) країни. Чим старші респонденти, чим нижчий їх рівень освіти та доходів, тим більш позитивно ставляться до Сталіна. Етнічні росіяни вдвічі краще ставляться до Сталіна, ніж етнічні українці.

31% опитаних позитивно ставляться до Степана Бандери, майже половина (48%) - негативно. Майже кожен п´ятий - не зміг оцінити свого ставлення. За два останніх роки позитивне ставлення до Бандери зросло з 22 до 31%. Більш позитивно фігуру Бандери оцінюють на Заході (76%), вдвічі гірше - в Центрі і на Півночі країни. Чим молодші респонденти, чим вищий рівень їхньої освіти, тим більше вони позитивно ставляться до Бандери. Позитивно оцінюють фігуру Бандери тільки етнічні українці.

Половина опитаних позитивно ставляться до Петра I, 30% - негативно. Майже кожен п´ятий - не зміг оцінити свого ставлення. За два останніх роки позитивне ставлення до Петра I зменшилося з 59 до 50%.

41% опитаних позитивно ставляться до Івана Мазепи, 30% - негативно. Майже кожен четвертий - не зміг оцінити свого ставлення. За два останніх роки позитивне ставлення до Івану Мазепі зменшилася з 44%до 41%.

Третина (33%) опитаних шкодують про розпад у 1991 році Радянського Союзу, водночас майже половина (49%) - ні. З 2010 року кількість тих, хто відчуває ностальгію за СРСР, зменшилася майже в 1,5 рази (з 46 до 33%). Відповідно кількість тих, які не шкодують за розпадом Радянського Союзу, зросла (з 36 до 49%). При цьому зміни настроїв відбувалися поступово, з прискоренням темпів, які припали на останній рік: 2010 шкодували за СРСР 46%, в 2013 - 41%, а вже в 2014 - 33%.

Близько третини жителів Центру, близько половини - Сходу і Півдня і більш як 60% - Донбасу шкодують за СРСР. При цьому якщо в Центрі, на Сході і Півдні протягом останнього року їх кількість зменшилася, то на Донбасі зросла. Що старшими є респонденти, то менший їх рівень освіти та доходів, тим більше вони шкодують за СРСР. Серед етнічних росіян кількість тих, хто жалкує про СРСР, за рік зросла з 55 до 60%, а серед етнічних українців навпаки зменшилася з 38% до 29%.

Сьогодні респонденти, які позитивно оцінюють фігуру Петра I, вдвічі гірше ставляться до Путіна, ніж до Івана Мазепи. Чверть з них позитивно ставляться до Путіна, стільки ж - як і до Бандери.

Серед тих, хто ностальгує за СРСР, майже 70% позитивно ставляться до Петра I, 40 % - до Сталіна, 34% - до Путіна.

Серед тих, хто не шкодує про СРСР, майже 60% позитивно ставляться до Мазепи, понад 50% - до Бандери, 40 % - до Петра I, а також вкрай негативно оцінюють Сталіна (87%) і Путіна (94%).

Дослідження проводилося 15-25 квітня 2014 року. Було опитано 2000 респондентів від 18 років і старше. Похибка репрезентативності дослідження - не більш ніж 2,2%.

Як повідомляли «Коментарі», після анексії Криму рейтинг Путіна серед росіян зріс до свого максимального значення - 71% населення Росії йому довіряє.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus