УКРАЇНА

12:50

20.05

Перш ніж додавати в календар нові щеплення, потрібно відновити довіру до вакцинації

Перш ніж додавати в календар нові щеплення, потрібно відновити довіру до вакцинації

Педіатр Комаровський розкритикував нову «прищеплювальну» ініціативу Богатирьової

0

МОЗ «не вчасно» збирається включити до переліку обов’язкових щеплення від раку шийки матки

Про це написав у своєму «Фейсбуці» відомий педіатр Євген Комаровський, коментуючи заяву міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової про плани МОЗ включити щеплення від папіломавірусу людини до переліку обов’язкових.

«На сьогодні тисячі аптек сотнями тисяч доз ПРОДАЮТЬ (!!!) вакцини, які держава включила до переліку календарних щеплень, гарантувавши тим самим, що ми їх зобов’язані отримати безкоштовно. У ситуації, коли діти часто-густо не можуть отримати обіцяні (!) вакцини, як же можна розширювати перелік щеплень?» - зазначив Комаровський.

За його словами, першочергове завдання міністерства – забезпечити беззастережну реалізацію наявного календаря вакцинації. І тільки після цього можна займатися його розширенням.

«Вакцини, як завжди, будуть закуповуватися в кількості, що відповідає кількості дітей, які підлягають вакцинації. І половину цих вакцин викинуть, оскільки в кращому випадку половина батьків від цієї вакцинації відмовиться», - спрогнозував Комаровський, зазначивши, що спершу треба відновити довіру до вакцинації, а потім уже розширювати календар щеплень. При цьому доктор підкреслив, що безпосередньо до вакцинації від папіломавірусу людини ставиться добре.

Раніше міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова заявила, що вакцинація від папіломавірусу людини, яка призводить до раку шийки матки, буде включена до переліку обов’язкових щеплень. «Щодня в Україні помирає шість жінок від раку шийки матки», - зазначила голова МОЗ. За її словами, країни, що звернули в програмах імунопрофілактики увагу на обов’язкову вакцинацію проти папіломавірусу людини, знизили рівень захворюваності на рак шийки майки серед жінок молодого віку.

При цьому Богатирьова додала: навіть у разі, якщо грошей на забезпечення стовідсоткової вакцинації проти папіломавірусу не вистачатиме, необхідно все одно роз’яснювати людям, що таку вакцину можна купити, щоб уникнути ризику цього онкологічного захворювання.

Як повідомляли «Коментарі», МОЗ розглядає можливість переглянути наявний в Україні календар профілактичних щеплень з урахуванням рекомендацій ВООЗ і наукових напрацювань з імунопрофілактики.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus