УКРАЇНА

06:58

22.05

Україна впевнено обігнала США за рівнем смертності від меланоми

Україна впевнено обігнала США за рівнем смертності від меланоми

0

Майже 95% українців, у яких діагностували меланому (злоякісне новоутворення шкіри), помирають протягом 5 років. При цьому в США рівень смертності від цієї хвороби знаходиться на рівні 5%

Про це, як передає кореспондент «Коментарів», повідомила на прес-конференції 16 травня заслужений лікар України, доктор медичних наук Ольга Богомолець.

За її словами, основна причина високої смертності - несвоєчасне обстеження. «Меланома - це родимка, яка з часом перероджується і метастазує, - відзначає Богомолець. - Одна з причин зростаючої смертності від меланоми є науково-технічний прогрес, який призвів до витончення озонового шару і, як наслідок, зростанням мутагенного впливу сонячного випромінювання».

За словами керівника бюро ВООЗ в Україні Ігоря Поканевича, офіційна статистика говорить, що в Україні реєструється 4,7 випадків меланоми на 100 тис. населення. Однак реальна цифра як мінімум у десять разів перевищує дані офіційних джерел. Поканевич відзначає, що щорічно в світі від меланоми помирає близько 7,5 млн. чоловік, в Європі - 1,7 млн. хворих.

Ольга Богомолець підкреслює, що через низьку інформованість населення про небезпеку меланоми (інформацією про цю недугу володіє лише близько 10% жителів України), а також відсутність висококваліфікованих фахівців, кількість смертей від новоутворень шкіри зростає.

При цьому доктор вважає, що рівень смертності від меланоми реально скоротити на 15-20%, при цьому не вдаючись до допомоги держави. Для цього потрібно реалізувати два стратегічних пункти: по-перше, провести широкомасштабну інформаційну кампанію, яка повинна буде підвищити рівень відповідальності українців за своє життя, а по-друге - створити всеукраїнську мережу скринінгового обстеження, завдяки якій можна буде оперативно визначати наявність меланоми і оцінювати ризик захворювання. Адже на ранній стадії вилікувати меланому можна амбулаторно за один прийом. Для реалізації цих пунктів, за словами Богомолець, буде потрібно 5-7 років.

Фото з сайту kabluchok.com

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus