УКРАЇНА

11:48

22.04

Верховна Рада віднесла "чоловіка" до категорії "близькі родичі"

Верховна Рада віднесла "чоловіка" до категорії "близькі родичі"

0

Верховна Рада прийняла в цілому Закон "Про внесення змін до статті 32 Кримінально-процесуального кодексу України", яким віднесла "чоловіка" до категорії "близькі родичі"

За ухвалення цього закону проголосували 337 народних депутатів з 416, зареєстрованих у сесійній залі.

Прийняття закону обумовлене необхідністю уточнення значення терміна "Близькі родичі", наведеного в пункті 11 статті 32 Кримінально-процесуального кодексу України.

Відповідно до чинної редакції пункту 11 статті 32 КПК України, "близькі родичі" - це батьки, дружина, діти, рідні брати і сестри, дідусь, бабуся, онуки ".

Таким чином, близькими родичами в КПК України визначені особи, пов´язані між собою походженням від одного предка. При цьому приналежність до цієї категорії обмежується першим ступенем по горизонталі (рідні брати і сестри) і другим ступенем по вертикалі (батьки, діти, дідусь, бабуся, онуки).

Віднесення до цієї категорії дружини є хоч і умовним, оскільки вона не перебуває у сімейних відносинах, проте є доцільним і обгрунтованим з огляду на особливості провадження у кримінальних справах.

Слід зазначити, що відповідно до наведеного значенням терміну "Близькі родичі", чоловік не належав до цієї категорії. Таким чином, була ситуація, коли дружина є "близьким родичем", а чоловік - ні, відповідно він не має процесуальних прав.

За матеріалами УНІАН

Фото: PHL

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus