УКРАЇНА

11:38

25.05

Офіційна підтримка Windows XP закінчиться менше ніж через рік

Офіційна підтримка Windows XP закінчиться менше ніж через рік

Microsoft «ховає» Windows XP

0

Софтверний гігант попереджає користувачів, що з 8 квітня 2014 року він не відповідає за безпеку Windows XP

Корпорація Microsoft оголосила про те, що 8 квітня 2014 року завершить підтримку Windows XP і Office 2003. Для рядових користувачів це означає припинення виходів нових оновлень безпеки, виправлень, не пов´язаних із безпекою, платних і безкоштовних послуг підтримки та оновлень технічної документації в інтернеті. «В результаті система може стати об´єктом атак, які піддають ризику наявні дані», - повідомили кореспондентові «proIT» в компанії.

Операційна система Windows XP поширюється по світу більше ніж 12 років. Вона була запущена в продаж 25 жовтня 2001 року на зміну Windows 2000 Professional. Але вже в 2002-му Microsoft вперше представила політику, відповідно до якої компанія регламентує строки підтримки своїх продуктів. Відповідно до цієї політики, гарантована підтримка продуктів Microsoft для бізнесу і розробників, у тому числі Windows і Office, надається не менше ніж 10 років: 5 років основної та 5 років розширеної підтримки для відповідного рівня пакетів оновлень.

По закінченні цього часу користувачі, за задумом софтверного гіганта, повинні переходити на більш нові версії ПЗ. Microsoft, зокрема, пропонує своїм користувачам не баритися та встановити актуальні версії Windows 7 і Office 2010, оскільки середній цикл розгортання цих продуктів у великих компаніях, за даними Microsoft, становить 1,5-2,5 роки.

У свою чергу, IDC у ​​травні 2012 року за підтримки софтверного гіганта підготувало звіт під промовистою назвою «Чому подальше використання Windows XP - погана ідея». У звіті експерти IDC Ел Джиллен, Ренді Перрі та Ненсі Селіг відзначають, що Windows XP уже два покоління відстає від останніх операційних систем Microsoft, а в найближчому майбутньому буде відставати від них аж на три покоління, що однозначно негативно позначиться на безпеці користувачів. «Наприклад, середньорічна витрата на підтримку ПК з ОС Windows XP становить $ 870, у той час як середні видатки на Windows 7 становлять $ 168 на ПК у рік», - зазначають експерти.Але такі високі витрати не лякають мільйони користувачів, які продовжують працювати на «системі з минулого десятиліття». Так, за даними дослідницького ресурсу NetMarketShare, який збирає відомості про відвідувачів більш ніж 40 тис. веб-сайтів, у березні 2013 року частка Windows XP серед усіх операційних систем у світі становила 39%. При цьому частка Windows 7 була лише на 6% більше.


Очевидно, такий стан справ не радує Microsoft, адже нинішні користувачі Windows XP - це потенційні покупці нових ОС від Microsoft. Не виключено, що консервативність користувачів «ОС минулого десятиліття» не найкращим чином впливає на зростання частки доходів Microsoft від продажу ОС. За даними експертів Business Insider, ця частка повільно, але впевнено падає. При цьому легкий ажіотаж у ЗМІ з приводу завершення підтримки Windows XP може дещо поліпшити продаж ОС наступного покоління.Динаміка прибутків Microsoft від продажу ОС сімейства Windows на тлі загального доходу компанії

В Україні, на думку, Гліба Вишлінського, заступника директора GFK Ukraine, завершення підтримки Windows XP практично ніяк не позначиться на пересічних користувачів: «Враховуючи високу частку піратства серед рядових користувачів, я не думаю, що припинення підтримки ХР є проблемою. А ось у компаній, бізнес-процеси яких значною мірою побудовані на основі ХР, проблеми можуть виникнути».

Однак у ПриватБанку, більша частина банкоматів якого працює на Windows XP, кореспондентові «proIT» повідомили, що припинення підтримки «не означає припинення роботи ОС». «Це ніяк не відіб´ється на роботі банкоматів, - говорить Володимир Кореневський, керівник процесингового центру ПриватБанку. - Банкомати будуть працювати на цій «робочої конячці» доти, доки їх цілком не спишуть. Рівень ОС достатній для підтримки всього величезного спектру банківських продуктів, представлених у наших банкоматах, і він може розширюватися далі, незважаючи на ОС». За словами Володимира Корневского, ніякої масової заміни банкоматів проводитися не буде, а нові будуть купуватися з новими засобами і можливостями, в тому числі й ОС.

Ганна Боднарчук, директор «Софткей-Україна», також вважає, що юридичні особи не поспішають оновлювати ОС, оскільки в Україні в принципі не оновлюють техніку так часто, як оновлюються операційні системи. «Також багато IТ-фахівців не квапляться отримувати нові знання і щось змінювати в своїй роботі, керуючись принципом «працює - не чіпай». Крім цього, чимало галузевих та спеціалізованих програм просто не встигають за оновленнями Microsoft, адже бізнесу потрібні саме вони, тож просто доводиться «тримати» в офісі XP. З цих причин попит на WinXp в Україні ще існує», - говорить Ганна Боднарчук.

За її словами, у фізичних осіб ситуація схожа: з одного боку, середньостатистичний українець не може собі дозволити оновлювати ПЗ так часто, як виходять нові ОС, а з іншого, якщо все працює і влаштовує, то навіщо це змінювати? «Ну, і не забуваємо про піратство», - нагадує директор «Софткей-Україна». Вона також відзначає ще один момент, який характеризує в Україні попит на Windows XP: «Кожен п´ятий перехід до нас на сайт із пошукових систем відбувається за ключовими словами типу «як купити XP».

Учасники ринку сходяться на думці, що припинення підтримки Windows XP з боку Microsoft стане стимулом переходити на більш нові версії ОС в першу чергу для юридичних осіб, оскільки відсутність оновлень призводить до ризиків, пов´язаних із безпекою інформації. При цьому таке оновлення в деяких випадках відбуватиметься у випадку відчутного збитку від злому застарілої ХР. Рядові користувачі будуть оновлювати ОС переважно одночасно зі зміною «заліза».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus