УКРАЇНА

06:41

27.05

Заборона поширюється на членів родини всіх перерахованих вище осіб

Заборона поширюється на членів родини всіх перерахованих вище осіб

Путін підписав закон про заборону міністрам мати рахунки за кордоном

0

Президент РФ Володимир Путін підписав закон, що забороняє членам уряду мати іноземні рахунки і цінні папери в банках за кордоном

Про це повідомляє «РІА Новини».

Відповідний документ розміщено у вівторок у банку нормативних та розпорядчих актів.

Закон також стосується суддів, депутатів, сенаторів, військовослужбовців, слідчих, прокурорів, співробітників МВС, митних і податкових органів, позабюджетних фондів, аудиторів Рахункової палати, голів міських округів і муніципальних районів. Крім того, заборона поширюється на претендентів на виборні пости - на пост президента Росії (на момент його реєстрації Центрвиборчкомом), губернатора, федерального чи регіонального депутата, члена Ради Федерації, виборного глави міського округу та муніципального району. Заборона поширюється на дружин (або чоловіків) та неповнолітніх дітей всіх перерахованих вище осіб.

Яких активів стосується закон

Закон вводить поняття «іноземні фінансові інструменти» - це всі види цінних паперів іноземних емітентів та похідні фінансові інструменти (акції, облігації, депозитарні розписки, паї, опціони, ф´ючерси, форварди, свопи, а також дорожні чеки). В іноземних банках не можна буде зберігати готівкові гроші та будь-які цінності, в тому числі дорогоцінні метали і камені. Якщо довірче управління пов´язано з використанням іноземних фінансових інструментів, воно також має бути припинено.

Стосовно іноземної нерухомості діє правило безумовного декларування, тобто чиновникам і депутатам дозволяється її мати, але вони повинні розкрити джерело коштів на її придбання.

Скільки часу у чиновників

Всі перераховані в законі особи протягом трьох місяців після прийняття закону повинні виконати його вимоги, або залишити посаду. Недотримання заборони спричинить дострокове припинення повноважень, звільнення з посади або звільнення у зв´язку з втратою довіри. За дорученням президента Росії уповноважені органи зможуть провести перевірку стосовно будь-якої посадової особи.

Гендиректор Центру політичної інформації Олексій Мухін: «Подібна заборона має  знизити інтерес держслужбовців і депутатів Держдуми до придбання закордонної нерухомості, рахунків і активів. Безумовно, це один з етапів так званої націоналізації еліт. Тепер вони буде зацікавлені накопичувати добробут і кошти на території Росії ». Думки інших експертів читайте в матеріалі «Без рахунки за кордоном чиновники стануть ближче до Росії - експерти».

Джерело: «РИА Новости»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus