УКРАЇНА

11:48

22.04

Професійний футбол у провінції вмирає

Професійний футбол у провінції вмирає

Клуби, які втратив український футбол

0

За минулий рік професійний футбол недорахувався восьми команд

У першій половині 2012 року криза поширилась на команди із західних областей України. До осені фінансові проблеми охопили клуби майже всіх регіонів, які представлені в Першій і Другій лігах.

Із футбольної карти вже зникли Вінницька та Івано-Франківська області. «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) не отримало атестата для участі у Другій лізі, знявся із змагань і бурштинський «Енергетик». Потім від участі у змаганнях відмовилася «Нива» (Вінниця). Проблеми з фінансуванням почалися у вінницького клубу ще в 2011 році, коли команда залишилася без підтримки президента клубу Олега Караванського та почесного президента Володимира Продивуса, які не захотіли далі вкладати гроші в цей проект. Завдяки мінімальній підтримці місцевої влади «Нива», як і раніше, перебуває в Першій лізі, де посіла 13-е місце. Але 5 липня команда, не знайшовши нових джерел фінансування, знялася зі змагань.

Відразу кілька професійних команд втратила Одеська область. Знялися зі змагань іллічівський «Бастіон», «СКАД-Ялпуг» і «Чорноморець-2». Через фінансові труднощі припинили своє існування ФК «Львів» та «Єдність» (Пліскі), постійні фінансові труднощі відчувають тернопільська «Нива» та ФК «Тернопіль». На межі зникнення були в 2012-му ФК «Одеса», ФК «Миколаїв», хмельницьке «Динамо», «Гірник-Спорт» (Комсомольськ), «Кристал» (Херсон) та ялтинська «Жемчужина». Як стало відомо «Коментарям», цим клубам загрожує зняття зі змагань у випадку непогашення боргів перед Професійною футбольною лігою (ПФЛ) до 20 грудня. Зараз заборгованість проблемних ФК перед Лігою становить загалом 910 тис. грн.

Головним розчаруванням року стала ліквідація київської «Оболоні». Центральна рада ПФЛ уже звернувся до комітету з атестації з тим, щоб зняти київський клуб з весняної частини чемпіонату Першої ліги. Як повідомляли «Коментарі», борги київської команди на кінець року склали 16 млн. грн., з яких 4 млн. - борги із зарплати перед футболістами. Колишній генеральний спонсор «пивоварів» ПАТ «Оболонь» має намір організувати новий клуб «Оболонь-Бровар», який заявиться у Другу лігу, однак новий клуб може зіткнутися з великою проблемою. Справа в тому, що база «Оболоні» у Бучі й стадіон належать заводу, а от земля - ​​місту. Її взяв в оренду ФК «Оболонь».

Перебої з фінансуванням у наступному сезоні можуть призвести до скорочення Другої ліги до 16 команд. Тому вже зараз, за ​​інформацією «Коментарів», у ПФЛ серйозно задумалися про зміну формату змагань. За нинішнім регламентом із сезону 2013/14 у Другій лізі повинна бути лише одна група. У такому форматі зростуть витрати на виїзди команд по всій Україні, тому нинішня схема з двома групами ще може бути збережена. У цьому випадку в другій весняній частині турніру лідери груп будуть розігрувати перші місця, а решта - боротися за виживання.

При цьому варто розуміти, що подальше скорочення Першої та Другої ліги призведе до того, що команди ПФЛ припинять виконувати свої дві основні функції: готувати кадри для Прем´єр-ліги і розвивати футбол у провінції.

Футбольні клуби, які відмовилися від професійного статусу в 2012 році *


Клуб  Місто
Ліга  Заснований
Президент 
 «Прикарпаття»   Івано-Франківськ   Перша ліга   2004  Анатолій Ревуцький 
 «Енергетик»  Івано-Франківськ  Перша ліга  1948  Мирослав Лотоцький
 «Нива»  Вінниця  Перша ліга  1958  Олег Караванський
 «Львів»  Львів  Перша ліга  2006  Ярослав Грисьо
 «Бастіон»  Іллічівськ  Друга ліга  2005  Сергій Червачов
 СКАД-Ялпуг  Болград  Друга ліга  2001  Володимир Юсін
 «Єдність»  Пліскі  Друга ліга  2001  Олександр Попович

* Із змагань також знялася друга команда ФК «Чорноморець» (Одеса) - «Чорноморець-2».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus