УКРАЇНА

08:32

20.06

Влада

Закон про вибори відправили на підпис президенту

0

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав Закон України «Про вибори народних депутатів України» та направив його на підпис президентові України. Водночас, юридичне управління Верховної Ради знайшло в законі суперечності з Конституцією. Про це повідомляє «Українська правда».

У супроводжувальному листі юридичного управління сказано, що згідно із частиною десятою статті 37 Закону, контроль за правильним та цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів депутатів, здійснюється Центральною виборчою комісією та відповідними органами Державної контрольно-ревізійної служби України в порядку, встановленому ЦВК разом з Мінфіном.

Згідно із частиною десятою статті 40 Закону, контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів партій (блоків) здійснюється ЦВК та установою банку, в якій відкрито рахунок виборчого фонду, відповідно до порядку, встановленого ЦВК разом з Нацбанком України та уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі зв’язку не пізніше ніж за 80 днів до дня виборів.

На думку фахівців юридичного управління, підхід згідно з яким контролюючий державний орган сам затверджує правила, за якими буде здійснювати державний контроль, не враховує вимог частини другої статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною четвертою статті 49 прийнятого Закону передбачено можливість відмови в реєстрації або скасування реєстрації ЦВК усіх кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії (блоку), якщо внаслідок відмови в реєстрації або скасування реєстрації окремих кандидатів у депутати у виборчому списку партії (блоку) залишилось менше 18 осіб. Головне юридичне управління зазначає, що це не враховує положень частини третьої статті 77 прийнятого Закону, відповідно до якої право на участь у розподілі депутатських мандатів отримують кандидати у депутати, включені до виборчих списків партій (блоків), що отримали три і більше відсотків голосів виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному виборчому окрузі.

Частиною восьмою статті 54 прийнятого Закону встановлено, що місця для розміщення передвиборної агітації відводяться не пізніше як за 70 днів до дня виборів. «Однак, більшість партій (блоків) за прийнятим Законом можуть задовго до цього часу завершити процедуру реєстрації і розпочати свою передвиборну агітацію», - зазначається в листі. У зв’язку з цим, на думку юридичного управління, термін для цього варто було би встановити якомога більший, наприклад, не пізніше як за 110 днів.

Головне юридичне управління наголошує, що у прийнятому Законі містяться прогалини, які можуть ускладнити його застосування після набрання Законом чинності. До них зараховано те, що у Законі відсутні положення стосовно того, хто і в якому порядку має вносити пропозиції до складу дільничних виборчих комісій на закордонних виборчих дільницях, утворених у винятковому випадку відповідно до частини одинадцятої статті 19 Закону. Також головне юридичне управління зауважує, що Закон не містить положень про порядок проведення передвиборної агітації на закордонних виборчих дільницях; частина перша статті 63 Закону не передбачає, хто має вносити пропозиції щодо реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus