УКРАЇНА

04:41

27.05

Влада

Мороз пропонує ухвалювати зміни до Конституції постатейно

0

Народний депутат Олександр Мороз пропонує постатейне обговорення і голосування по законопроекту про внесення змін до Конституції (№ 4105). Проект цієї постанови зареєстровано у Верховній Раді, повідомляє «Українська правда».

Цей документ регулює порядок розгляду й ухвалення рішення по законопроекту про внесення змін до Конституції. Зокрема, як і передбачено Основним законом, за прийняття закону в цілому депутати повинні проголосувати конституційною більшістю (300 голосів).

У проекті постанови пропонується, щоб під час обговорення законопроекту номер 4105 про внесення змін у Конституцію в нього не вносилися доповнення. Допускається виключення з законопроекту норм, що не порушують логіку змін і змісту статей Конституції, у тому числі, вилучення передбачені Конституційним судом на основі голосування щодо даного законопроекту 3 лютого 2004 року (зокрема, норма про вибори президента парламентом).

Під час обговорення запропоновано заслухати доповіді співголів тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради по роботі над законопроектами про внесення змін у Конституцію, а також надати час депутатам для запитань. Також пропонується заслухати виступи членів конституційної комісії, що мають окрему думку стосовно цього законопроекту, і виступи уповноважених представників депутатських фракцій і груп, позафракційних народних депутатів.

Процедура прийняття рішень передбачає, що кожна стаття законопроекту після виступів депутатів буде виноситися на голосування. Відповідно до проекту постанови, голосування по кожній статті повинно проводитися особисто кожним народним депутатом за допомогою електронної системи підрахунку голосів «Рада».

Відповідно до документу, після постатейного обговорення законопроекту про внесення змін до Основного закону, конституційна комісія на своєму засіданні погоджує остаточний варіант законопроекту і члени комісії вносять його на розгляд Верховної Ради.

В інтерв’ю журналістам Мороз повідомив, що ініціатором цього проекту постанови є він особисто, і питання про порядок розгляду і прийняття змін у Конституцію ще не обговорювався на засіданні конституційної комісії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus