УКРАЇНА

17:59

24.06

Влада

Україна ладна виплатити 7,8 млн. дол. компенсації родинам загиблих у катастрофі Ту-154

0

Комітет у закордонних справах Верховної Ради України рекомендує парламентові ратифікувати угода з Росією про врегулювання претензій, які постали внаслідок авіакатастрофи 4 жовтня 2001 року, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

На засіданні парламентського комітету, зокрема, було зазначено, що Україна здійснює відшкодування постраждалим не як винна сторона, а у формі добровільних гуманітарних виплат, оскільки провини України як держави у катастрофі літака ТУ-154 немає. Відповідно, підстави для матеріальних відшкодувань потерпілим обумовлюються не юридичною відповідальністю України як держави, а гуманітарними міркуваннями.

Відповідно до угоди, українська сторона згодна виплатити родичам загиблих у позасудовому порядку одноразову суму в загальному розмірі 7 млн 809 тис 66,66 дол. Розподіл цієї суми серед родин загиблих належить до компетенції російської сторони.

Угода передбачає виплату суми серед одержувачів на основі принципів аналогічних до тих, що зафіксовані в Угоді між урядом України й урядом Ізраїлю про врегулювання претензій родичів загиблим у катастрофі Ту-154 4 жовтня 2001 року.

Нагадаємо, катастрофа літака Ту-154 російської авіакомпанії «Сибирь», що ввиконувала рейс Тель-Авів – Новосибірськ, сталася внаслідок влучення в нього зенітної ракети С-200, пущеної під час навчань українських ПВО в Криму. Загинуло 12 членів екіпажу і 66 пасажирів – громадян Ізраїлю та Росії.

26 грудня 2003 року в Москві було підписано російсько-українську міжурядову угоду про врегулювання питання про виплату компенсацій родичам громадян РФ, що загинули в авіакатастрофі Ту-154.

Вцілому 112 родичів російських громадян одержать компенсації.

Раніше Україна підписала аналогічну угоду з Ізраїлем, громадяни якого також знаходилися на борту збитого Ту-154. Відповідно до документа ізраїльській стороні буде виплачено 7,59 млн. дол., з розрахунку 200 тис. дол. на одного загиблого внаслідок катастрофи. 25 грудня 2003 року парламент України ратифікував цю угоду, 27 грудня президент підписав його.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus