УКРАЇНА

05:06

22.05

Влада

Федерація роботодавців прогнозує трудову кризу в Україні

0

Федерація роботодавців України прогнозує в найближчі роки трудову кризу в Україні через скорочення зайнятості населення і зміни в його структурі. Про це сказав президент ФРУ Анатолій Кінах у середу в Києві на форумі «Збереження та розвиток трудового потенціалу», повідомляє «УНІАН».

За словами Кінаха, в Україні останнім часом скорочується кількість зайнятих у промисловості і суттєво росте у сфері торгівлі та послуг, що не відповідає інноваційно- інвестиційній моделі розвитку економіки.

За даними президента ФРУ, сьогодні в промисловості працює 4,4 млн. людей при потребі 6,2 млн. При цьому, попит у нових працівниках задовольняється, головним чином, за рахунок низько-кваліфікованих професій.

А.Кінах зазначив, що в Україні найбільш перспективні працівники з вищою освітою у віці від 25 до 40 років працюють у сфері торгівлі та послуг. І додав, що, на його думку, це «деформована» структура, адже саме ці працівники повинні були б розвивати виробництво.

Анатолій Кінах також повідомив, що за останні чотири роки темпи безробіття в Україні зростали приблизно на 10% швидше, ніж економічне зростання. Така тенденція свідчить, що до 2015 року Україна зможе забезпечувати власну промисловість кадрами тільки на 38-44% від потреби, вважає президент Федерації роботодавців.

За його словами, минулого року в Україні працювало 20,6 млн. людей, 19 млн. з яких - працездатного віку. Кінах додав, що кожен 5-й працюючий українець, старший 50 років, а кожен 14-й - пенсійного віку.

Для недопущення трудової кризи Федерація роботодавців України та низка громадських організацій підготували державну програму, направлену на розвиток «трудового потенціалу» України, яку планують направити на схвалення Верховній Раді України, повідомив А.Кінах.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus