УКРАЇНА

06:40

27.05

Влада

Депутат ВР Гаврилюк закликає місцеві ради не допустити пропорційних виборів у регіонах

0

Депутат Верховної Ради Василь Гаврилюк, один з лідерів депутатів від округів, закликає місцеві влади виступити проти введення виборів до місцевої ради від політичних партій на пропорційній основі. Про це сказано у відкритому листі В.Гаврилюка до голів обласних рад, повідомляє «LIGA ONLINE».

За словами Гаврилюка, ухвалення цього закону в запропонованому конституційною комісією варіанті є передчасним. «Він на руку тільки партійним лідерам, а не органам місцевого самоврядування, і, в остаточному підсумку, виборцям», - вважає депутат.

За його словами, сьогодні жодна партія або її блок на місцях не можуть узяти на себе відповідальність за регіональну політику. «У більшості міських і тим більше районних рад сьогодні немає сформованих партійних депутатських груп і фракцій, які б могли впливати на ухвалення рішень», - наголошує Гаврилюк.

На думку народного депутата, законодавче закріплення проведення виборів на місцях (також і в районах) за партійними списками призведе до «неприродно форсованої необхідності визначення своєї партійної приналежності потенційними кандидатами в депутати або навіть насильницької «партівізації».

Якщо ж Закон буде ухвалений, то, вважає Гаврилюк, «місцеві ради «занедужають» болячками парламенту – буде і блокування трибун, і лобіювання вузькопартійних інтересів, і «підкилимкові» партійні домовленості.

У своєму відкритому листі він закликає керівників місцевої влади і самоврядування зустрітися цього тижня зі своїми депутатами, які працюють в округах, і «довести до них свою думку, свою стурбованість».

Депутат також звертається до керівництва Асоціації міст України та її президента, мера Києва Олександра Омельченка із закликом захистити місцеве самоврядування.

На думку Гаврилюка, на цьому етапі доцільно ввести вибори за партійними списками на рівні обласних рад і міськрад обласних центрів. Крім того, депутат виступає за проведення прямих виборів керівника (губернатора) області з висуванням кандидатур політичними партіями.

Розгляд законопроекту «Про вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів» призначено на 6 квітня 2004 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus