УКРАЇНА

01:29

24.05

Влада

Президент поставив перед КС питання про достроковий розпуск парламенту

0

Конституційний суд має намір 1 квітня розпочати розгляд подання Президента України про роз’яснення положень Конституції, які визначають підстави для дострокового розпуску Верховної Ради Президентом. Про це повідомляє прес-служба КС, повідомляє «Главред».

На думку Леоніда Кучми, необхідність роз’яснення положень Конституції викликана тим, що існують різні погляди на порядок дострокового припинення Президентом повноважень Ради.

Президент просить Конституційний суд дати тлумачення положень частини 2 статті 90, пункту 8 частини 1 статті 106 Конституції, які встановлюють, що Президент може достроково припинити повноваження Верховної Ради, якщо протягом 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть початися.

Глава держави просить КС роз’яснити, як треба розуміти словосполучення «протягом 30 днів» і чи йдеться про 30 календарних днів поспіль або має застосовуватися інший спосіб підрахунку цього терміну.

Кучму цікавить також, скільки пленарних засідань мають не розпочатися для того, щоб застосовувалися заходи, передбачені цими статтями Конституції.

Президент просить КС відповісти на запитання, що треба розуміти під словосполученням «не можуть розпочатися»: не приймаються рішення з питань, які належать до компетенції Ради, немає кворуму або певні депутати або фракції не беруть участь в голосуванні, через що неможливо ухвалювати закони більшістю від конституційного складу Верховної Ради, відкриття пленарного засідання неможливо в зв’язку з відсутністю необхідної кількості депутатів, деякі депутати навмисне починають дії (захоплення трибуни, блокування Президії, виведення з ладу засобів зв’язку, системи голосування), які не дозволяють почати пленарні засідання.

Суддя-доповідач за цією справою - Михайло Костицький.

Леонід Кучма звернувся з цим поданням до КС у листопаді минулого року через постійне блокування роботи Ради депутатськими групами і фракціями.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus