УКРАЇНА

09:00

22.05

Влада

Українці все частіше скаржаться в Європейський суд на свою державу

0

Україна посідає четверте місце за кількістю звернень громадян в Європейський суд з прав людини. Частіше за українців скаржаться тільки турки, росіяни і поляки. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це заявив голова правління МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України» Едуард Багіров.

За його словами, статистика Європейського суду з прав людини свідчить про стійке зростання кількості заяв, які щороку надходять проти України від її громадян. Якщо скарги громадян України такими темпами будуть надходити в Європейський суд, то Україна посяде третє місце, вважає Багіров. У 2000 році в Європейський суд проти України було подано 1520 заяв, у 2001 році ця цифра зросла до 2104, у 2002 році вона становила 2549 заяв, у 2003 році - 1803 заяв. А вже за січень-березень 2004 року було подано 397 заяв.

Серед основних категорій скарг, які були визнані Європейським Судом як потенційно прийнятні до розгляду, він назвав заяви на неможливість виконання рішень національних судів, надмірну тривалість провадження у справах в суді, застосування до обвинувачуваних незаконних методів ведення слідства і неефективне розслідування прокуратурою скарг на катування, порушення прав при затриманні і взятті під варту, а також порушення процесуальних прав українців.

Протягом останніх п’яти років в Європейський суд звернулося 8107 громадян України. Тим часом щодо скарг українських громадян Європейський суд визнав прийнятними тільки 29 звернень, а по 11 ухвалив рішення по суті, тобто «відсоток співвідношення становить 0,14%. Щодня в Європейський суд надходить близько 900 листів і поступає понад 300 міжнародних телефонних дзвоників.

  Посилання за темою:  

» Новини: НАТО теж висловлює стурбованість станом свободи слова в Україні

» Новини: ЄС чекає від влади України чіткої відповіді на свою заяву

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus