УКРАЇНА

08:33

20.06

Влада

Для експлуатації нафтопроводу «Одеса – Броди» створюється міжнародний консорціум

0

Прес-служба МЗС Казахстану поширила заяву про те, що у Варшаві під егідою урядів Польщі, Казахстану, України і Європейської Комісії відбулася міжнародна конференція “РIPЕLINE F0RUM”, присвячена реалізації проекту транспортування нафти трубопроводом Одеса-Броди-Плоцьк і далі в Європу, повідомляє «Газета.ru».

У роботі форуму взяли участь керівники й експерти національних нафтогазових компаній Казахстану, Польщі, України, Словаччини, Чехії, а також представники Європейської Комісії і транснаціональних корпорацій “Шеврон”, “Конокофілліпс”, “Шелл” і “Чанойл”.

Вітаючи учасників конференції, віце-прем’єр-міністр Польщі Марек Пол наголосив про важливість для європейських країн реалізації проекту Одеса-Броди-Плоцьк і висловив задоволення стосовно участі в ньому Казахстану як одного з головних постачальників енергоресурсів. Проект нафтопроводу Одеса – Броди є практичною реалізацією домовленостей президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва та президента Польщі Олександра Кваснєвського про співробітництво в транспортуванні каспійської нафти до Європи.

Представник Європейської комісії Фаузі Бенсарса повідомив про намір Європейської комісії провести зустріч зацікавлених у проекті Одеса-Броди-Плоцьк сторін у Брюсселі в квітні цього року.

Виконавчий директор національної нафтогазової компанії “Казмунайгаз” Сабр Єсимбеков повідомив, що Казахстан зацікавлений реалізацією проекту Одеса-Броди-Плоцьк з погляду диверсифікованості шляхів експорту енергоресурсів, і в плані розширення співробітництва центральноазіатської республіки з європейськими країнами.

Президент української компанії “Укртранснафта” Олександр Тодійчук розповів про переваги даного нафтового маршруту, зокрема, збереження високої якості каспійської нафти і можливості її переробки на європейських нафтопереробних заводах. Він повідомив, що введення в експлуатацію нафтопроводу заплановано на травень-червень поточного року. Зараз проводяться консультації між Україною і Казахстаном, а також з Польщею й іншими країнами-учасницями проекту.

Експерти, які брали участь у роботі форуму, розглянули перспективи створення міжнародного консорціуму, що щорічно міг би поставляти до Європи близько 45 млн. тонн нафти. Учасники конференції зійшлися в думці щодо необхідності створення сприятливих комерційних умов для постачальників, транспортувальників і споживачів стратегічної сировини.

  Посилання за темою:  

» Новини: У квітні мають відбутися переговори про газовий консорціум між Україною, Росією та Німеччиною

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus