УКРАЇНА

15:52

21.05

Влада

На виборах президента можлива велика кількість фінансових зловживань

0

Громадські організації «Лабораторія законодавчих ініціатив» і коаліція «Свобода вибору» мають намір під час майбутньої президентської виборчої кампанії проводити моніторинг вартості всієї політичної кампанії кандидатів, моніторинг вартості політичної реклами, а також системний моніторинг фактів підкупу виборців. Про це повідомляє «LIGA ONLINE».

За словами координатора коаліції «Свобода вибору» Владислава Каськіва, новий закон про вибори президента є більш якісним у порівнянні з попереднім, однак він недосконалий у порівнянні з законом про вибори народних депутатів України. Основними недоліками нового закону про вибори президента, Каськів вважає низький розмір виборчого фонду кандидатів і низький ліміт внесків фізичних осіб. Крім того, він зазначив, що новим законом не встановлено можливість фінансування кампанії кандидатів третіми особами.

За словами Каськіва, закон передбачає занадто малий мінімальний внесок до виборчого фонду кандидата в президенти від фізичної особи - близько 5 тис. грн., і «критично малий» розмір самого виборчого фонду - близько 10 млн. грн. Каськів наголосив, що за підрахунками експертів мінімальний бюджет кожного кандидата разом з непрямими витратами має складати 35 млн. доларів США. Таким чином, вважає він, закон, у якому виборчий фонд «зовсім не відповідає реальності, обов’язково буде порушуватися».

За словами Каськіва, громадські організації пропонують взагалі зняти ліміт на фінансування виборів в Україні. За його словами, саме обмеження фінансових можливостей призводитиме до більшої кількості зловживань під час кампанії. Крім того, він вважає, що існує небезпека, що по відношенню до одних суб’єктів виборів санкції щодо фінансових порушень будуть застосовуватись, а по відношенню до інших - не будуть.

Каськів в прогнозує, що встановлені законом виборчі фонди кандидатів у президенти будуть значно перевищуватися, а майбутні президентські вибори будуть проходити із значними фінансовими зловживаннями.

Крім того, Каськів вважає, що новий закон не знижує контрольних функцій громадських організацій за виборами. За його словами, передбачене в Законі обмеження стосовно контролю з боку громадських організацій стосується тільки спостереження за ходом виборів на виборчих дільницях у день виборів.

  Посилання за темою:  

» Новини: Литвин вважає, що кандидатів на виборах президента буде багато

» Новини: Верховна Рада ухвалила новий закон про вибори Президента

» Новини: Вибори президента відбудуться 31 жовтня

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus