УКРАЇНА

19:52

22.06

Влада

Комітет виборців України розчарувався в соціалістах

0

Комітет виборців України не збирається припиняти моніторингові програми на майбутніх президентських і парламентських виборах. Про це говориться в розповсюдженій заяві КВУ, повідомляє «Главред».

Як відомо, з ухвалених законів про вибори Президента і про вибори народних депутатів було вилучено положення про спостерігачів від громадських організацій. «Чинне законодавство передбачає багато інших різноманітних способів незалежного спостереження за виборчим процесом, і всі вони будуть використані українськими громадськими організаціями з максимальною ефективністю», - говориться в заяві КВУ.

У заяві також зазначено, що «на превеликий жаль, більшість народних депутатів не прислухалися до протестів українських недержавних організацій, рекомендацій міжнародних моніторингових структур, думки 90% громадян України», вилучивши це положення.

Велике розчарування в КВУ викликала позиція фракції СПУ, чия підтримка уможливила вилучення положення про суспільних спостерігачів.

Одночасно Комітет виборців тішить принципова позиція у відстоюванні прав громадських спостерігачів з боку окремих депутатів, обраних у мажоритарних округах, зокрема, Василя Гаврилюка.

Однак, на думку КВУ, процес обговорення та голосування виправлення щодо громадських спостерігачів стало, нехай невеликою, але перемогою всього українського «третього сектора». Комітет виборців України аргументує це тим, що ще ніколи питання участі громадських організацій у спостереженні не дискутувався так бурхливо у вітчизняному парламенті. Це підтверджує авторитет цих організацій і ефективність їхньої діяльності, відзначає КВУ.

Також у заяві говориться, що «голосування з вилучення положення про спостерігачів від НГО стало тієї «лакмусовим папірцем», який показав українському суспільству тих, хто хоче справді демократичних і чесних виборів, і тих, для кого ці словосполучення не більш як обов’язкове «заклинання» під час зустрічей з різними закордонними делегаціями».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus