УКРАЇНА

00:18

25.05

Влада

Оптимізм щодо участі Казахстану в проекті “Одеса – Броди” може бути передчасним

0

Казахстан надасть свою нафту для нафтогону “Одеса – Броди” лише після того, як переконається, що Україна залагодила всі суперечності з Росією щодо цього маршруту, а в самій країні буде стабільна політична ситуація. Про це в інтерв’ю Українській службі «BBC» заявив казахський аналітик Досим Сатпаєв.

Він наголосив, що маршрут Одеса – Броди не є приоритетним для Казахстану. «Переговори з приводу того, аби Казахстан підключився до заповнення трубопроводу “Одеса – Броди”, йдуть уже давно. До нас приїздили кілька українських делегацій з цього приводу. На офіційному рівні керівництво Казахстану заявляло, що проект загалом цікавий. Але це не означає, що до цього проекту наша республіка приєднається вже найближчим часом», - зазначив експерт.

Зараз, за його словами, на перше місце за важливістю Казахстан ставить трубопровід КТК, який вже реально працює. На другому місці розглядається маршрут Баку – Тбілісі – Джейхан, переговори щодо якого відбуваються, і, швидше за все, Казахстан почне брати активну участь у цьому проекті.

«Що стосується Одеса – Броди, то тут є багато невирішених технічних питань. Крім того, керівництво Казахстану дуже активно слідкує за тим, як Україна погодить свої інтереси з Росією, тому що у будь-якому випадку казахська нафта йтиме через територію третіх країн, із якими треба мати врегульовані стосунки», – сказав Сатпаєв. Він не виключає, що процес врегулювання цих стосунків буде тривалим.

Експерт також зауважив, що не варто забувати, що в Казахстані почав реалізовуватися ще один проект: це маршрут Західний Казахстан–Західний Китай. «Знову ж таки, він може випередити Одесу-Броди за рівнем привабливості. До того ж треба враховувати, що з точки зору керівництва країни саме держави Південно-Східної Азії, зокрема Китай, будуть найоптимальнішим ринком для казахської нафти», - зазначив він.

«І тут щодо обсягів нафти є більше питань, ніж точних відповідей. Звичайно, керівництво Казахстану заявляло про збільшення обсягів видобутку з Каспію до 115 мільйонів тон до 2015 року, проте цього навряд чи достатньо, аби сказати, що Одеса-Броди також буде заповнена казахською нафтою», - підкреслив Сатпаєв.

Цього тижня прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що нафтопровід «Одеса – Броди» почне працювати наприкінці квітня, а у травні проект вийде на повну потужність. Прем’єр також зазначив, що Україна має можливість одержати на ці цілі «каспійську та казахську нафту». І додав, що є відповідні домовленості між урядами. Ці переговори проводить віце-прем’єр Андрій Клюєв.

  Посилання за темою:  

» Новини: Казахстан наповнить нафтопровід “Одеса – Броди”

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus