УКРАЇНА

11:44

21.05

Влада

Японія дасть Україні 1,2 мільйона доларів на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи

0

У 2004-2006 роках Японія має наміри виділити постраждалій від Чорнобильської катастрофи Україні 1,2 мільйона доларів, повідомляють «Українські Новини». Про це сказав посол Японії Кишичиро Амае під час зустрічі з координатором системи ООН в Україні Дагласом Гарднером і міністром з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Григорієм Ревою.

Сума буде перерахована у створений Японією в Секретаріаті ООН у 1999 році Довірчий фонд із гарантування безпеки людини. Гроші призначені для підтримки проектів ООН в Україні, спрямованих на подолання загроз людському життю.

Під час зустрічі посол Японії порадив поліпшити стан музею Чорнобиля, який знаходиться в Києві. За словами Амае, музей занадто малий, щоб продемонструвати відвідувачам масштаби трагедії, пояснювальні таблички до експонатів написані тільки українською мовою, що знижує ефект від відвідування музею іноземцями; крім цього, у музею немає достатньої реклами, що ускладнює його пошуки для гостей столиці.

За даними прес-служби японського посольства, Японія з 1992 року виділила Україні 80,782 млн. доларів на ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Зокрема, 45 млн. доларів було виділено в чорнобильський фонд «Укриття», 19 млн. - на розвиток ядерної безпеки, 15,568 млн. - на гуманітарну допомогу.

У грудні 2003 Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, якою закликала країни-донори активізувати свою допомогу потерпілим від Чорнобильської катастрофи Україні, Білорусі і Росії.

Зараз на забруднених радіацією територіях в Україні проживає 2,3 млн. осіб, серед них 1,6 млн. - на дуже забруднених територіях.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus