УКРАЇНА

10:40

28.05

Влада

Рішення міськради Мукачевого про розпуск міськвиборчкому знову визнано незаконним

0

Апеляційний суд Закарпатської області залишив чинним рішення Ужгородського міського суду про скасування рішення Мукачівського міської ради про розпуск міської територіальної, а також дільничних виборчих комісій. Про це «Українським Новинам» повідомив керівник прес-служби регіонального штабу блоку партій «Наша Україна» Іван Берец.

«Апеляційний суд визнав, що рішення Ужгородського міськсуду було цілком правильним, і тому рішення Мукачівського міськвиконкому про розпуск виборчої комісії незаконне», - сказав Берец. Він також повідомив, що 27 лютого Ужгородський міський суд вирішив, що відповідно до законодавства повноваження виборчкому або окремих його членів можуть бути припинені органом, що їх створив, у випадку порушення ними Конституції і законів країни, однак таких доказів Мукачівська міськрада не подала. У зв’язку з цим суд вирішив скасувати рішення позачергової сесії міськради про розпуск міськвиборчкому і дільничних виборчих комісій.

«Мукачівський міськвиконком подав апеляцію на рішення Ужгородського міськсуду, але так і не представив істотних доказів порушень комісією законів», - повідомив Берец.

9 січня депутати Мукачівської міськради розпустили міську територіальну виборчу комісію, призначивши до цього вибори мера на 18 квітня.

Нагадаємо, що на минулому тижні один із претендентів на місце міського голови Мукачевого, народний депутат Віктор Балога попросив Президента України Леоніда Кучму вжити заходів для захисту конституційних прав громадян України під час виборів мера Мукачевого. Звертаючись з листом до Президента, Віктор Балога розповів про те, що виконуючий обов’язки міського голови Мирослав Опачко за активної підтримки голови Закарпатської обласної державної адміністрації пана Різака не сприяє роботі міської територіальної виборчої комісії, а навпаки змушує її робити протизаконні дії: «З невідомої причини вже четвертий день кабінет територіальної комісії закрито, невідомо, де знаходяться всі 15 членів комісії. У результаті паралізовано перебіг виборчої кампанії, - сказано в листі.

Після цього, 24 березня 2004 року, Мукачівська територіальна виборча комісія зареєструвала кандидатами на посаду міського голови народного депутата, лідера регіонального виборчого блоку «Наша Україна» Віктора Балогу й екс-заступника мера Мукачевого Золтана Ленд’єла

Наприкінці грудня 2003 року Президент Леонід Кучма призначив в.о. мера Мукачевого заступника голови Закарпатської облдержадміністрації, члена СДПУ(о) Мирослава Опачка.

У червні 2003 року мером Мукачевого був обраний представник «Нашої України» Василь Петьовка, але результати виборів неодноразово оскаржувалися в суді.

  Посилання за темою:  

» Новини: «Наша Україна» вимагає послати до Мукачевого групу парламентаріїв

» Новини: За крісло мера Мукачевого боротимуться 5 претендентів

» Новини: До Мукачевого вводять спецзагін МВС?

» Новини: Вибори мера Мукачевого під загрозою зриву

» Новини: Балога написав Кучмі про вибори в Мукачевому

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus