УКРАЇНА

14:46

27.05

Влада

Трудовий колектив ДМЗ ім. Петровського просить Януковича сприяти розробці разом з ІСД плану стабілізації фінансової ситуації на заводі

0

Восьмитисячний трудовий колектив ВАТ «Дніпропетровський металургійний комбінат ім. Петровського» (ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровськ) просить прем’єр-міністра доручити урядовому комітетові з питань промислової політики, паливно-енергетичного комплексу, екології і надзвичайних ситуацій на своєму засіданні розглянути критичну ситуацію на ДМЗ і разом з інвестором-власником 42,26% акцій ВАТ розробити заходи щодо стабілізації фінансово-економічного стану підприємства, повідомляє «ІНФА».

З таким проханням звернулася профспілка трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України до прем’єр-міністра України Віктору Януковича.

Власником 42,26% акцій є корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк), що придбала державний пакет акцій у грудні 2003 року, запропонувавши за пакет 65,813 млн. грн.

Колектив також попросив прем’єра доручити Міністерству економіки і з питань європейської інтеграції зупинити фіктивну процедуру банкрутства ДМЗ ім. Петровського і провести фінансово-економічну експертизу підприємства в зв’язку з фіктивним ростом дебіторської і кредиторської заборгованостей.

Крім цього, колектив просить Януковича доручити Фондові держмайна України звернутися в Генеральну прокуратуру і Вищий господарський суд про повернення 18% акцій заводу, раніше відчужених у ФДМ.

З проханням дати особисту вказівку ФДМ і Міністерству економіки щодо зазначених питань, профспілка трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України звернулася також до президента України Леоніда Кучми.

Раніше повідомлялося, що комітет кредиторів ДМЗ підтримав план санації, що передбачає продаж всіх об’єктів соцкультпобуту, зокрема заводську поліклініку, басейн, Будинок культури ім. Ілліча, базу відпочинку «Сонячна», дитячий оздоровчий табір на Дніпрі і стадіон «Металург» - на суму 6 млн. грн. - і проведення додаткової емісії акцій на 645 млн. грн.

Наразі голова координаційної ради кредиторів Володимир Рязанцев, яка об’єднує понад 200 юридичних осіб, заявив, що комітет кредиторів «реалізує політику однієї групи акціонерів, підконтрольних групі «Приват». У комітет кредиторів входять представники ВАТ «Дніпрококс», ВАТ «Орджонікідзівський гірничо-збагачувальний комбінат», компаній «Технологія», «Енеко», «Астрал» і футбольного клубу «Дніпро».

На думку Рязанцева, в останні два роки на підприємстві здійснюється політика фіктивного банкрутства. При цьому план його санації, який намагається затвердити група кредиторів ДМЗ, не враховує інтересів усіх кредиторів, трудового колективу і держави.

Корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк) заявила про готовність брати участь у санації ДМЗ ім. Петровського. Координаційна рада кредиторів ДМЗ підтримала пропозицію корпорації стати санатором підприємства.

З 2001 року дебіторська заборгованість ДМЗ ім. Петровського зросла у вісім разів, до 1 млрд. грн., кредиторська - у 2,5 разу, до 1,5 млрд. грн. Тільки за 2003 рік кредиторська заборгованість зросла на 378 млн. грн., до 1342,6 млн. грн. При цьому більше половини існуючих заборгованостей є фіктивними, і ці борги накопичувалися керуючою компанією «Приват-Інтертрейдинг» (Дніпропетровськ) і групою офшорних компаній.

Корпорація ІСД заснована в 1995 році, є промисловим об’єднанням, що є великим власником пакетів акцій провідних підприємств гірничо-металургійного комплексу в Україні і за рубежем. Реалізує також проекти у вугільній і енергетичній сферах.

ВАТ «ДМЗ ім. Петровського» спеціалізується на виробництві і реалізації сталі, чавуну, прокату та продукції з них.

  Посилання за темою:  

» Новини: Рада кредиторів ДМЗ ім. Петровського підтримує пропозицію ІСД

» Новини: ІСД готовий стати санатором ДМЗ ім. Петровського

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus