УКРАЇНА

21:46

21.05

Влада

Експертам плівок Мельниченка нічого досліджувати?

0

Колишній голова Спеціальної комісії Верховної Ради з розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе Олександр Жир заявляє, що нікому не передавав оригінали записів М.Мельниченка і тому не знає, експертизу чого збирається проводити Генпрокуратура, повідомляє LIGA ONLINE.

Як повідомлялося, у вівторок, 23 березня, до Києва прибула міжнародна експертна група фахівців з фоноскопії, які в рамках справи про вбивство Георгія Гонгадзе будуть досліджувати записи майора Мельниченка – речові докази в розслідуванні цієї справи.

За словами Жира, усі матеріали, які були досліджені американцями, знаходяться під його контролем і нікому не передавалися.

«Сам підхід, який застосовує Генпрокурор Г.Васильєв, свідчить про популістську гру у цій справі. Предмет дослідження мені не відомий, оскільки існують міжнародні вимоги вивчення записів, зроблених у цифровому форматі. Ці вимоги добре відомі Генеральній прокуратурі України, і робити експертизу без записуючого пристрою неприпустимо. Пристрій, на якому робився запис, також знаходиться під моїм контролем», - сказав Жир.

Щодо експертів, які приїхали в столицю України для проведення експертизи, то в НДІ і Генпрокуратурі відмовилися назвати їхні імена. У Спілці криміналістів при МВС РФ також відмовилися дати будь-які коментарі, посилаючись на те, що самі не знають імен експертів.

Своєю чергою, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» одержала повторну відмову Генеральної прокуратури дозволити 5 міжнародним журналістським організаціям здійснювати громадський контроль над додатковою експертизою аудіозаписів Миколи Мельниченка, повідомляють «Українські новини». Раніше Генпрокуратура відмовила їм у цьому, пояснюючи відмовлення тим, що діюче законодавство не передбачає громадської форми контролю над проведенням досудового слідства або окремих слідчих дій.

Нагадаємо, що минулого року правоохоронні органи України звернулися в Міжнародний криміналістичний союз з проханням рекомендувати для проведення експертиз фахівців з інших країн. Тоді ж Союз рекомендував фахівців з Литви і Росії.

  Посилання за темою:  

» Новини: Генпрокуратура вважає громадський контроль за експертизою «плівок Мельниченка» неприпустимим

» Новини: Плівки Мельниченка знову досліджуватимуть

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus