УКРАЇНА

04:10

25.05

Влада

Парламент ухвалив закон про пропорційні вибори

0

Верховна Рада України у четвер о 23.35 ухвалила закон про вибори народних депутатів на пропорційній основі. За ухвалення закону №4285-4 «Про вибори народних депутатів України» проголосували 255 депутатів, проти 4 з 305 депутатів, які брали участь у голосуванні, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Цей закон знижує прохідний бар’єр для партій і блоків до 3%. Крім того, закон подовжує виборчий процес до 120 днів (нині - 90), збільшує розмір грошової застави для партій з 255 тис. грн. (15 тис. неоподаткованих мінімумів) до 512,5 тис. грн. (2,5 тис. мінімальних зарплат), скорочує час голосування в день виборів на одну годину і вводить використання прозорих урн для голосування.

Відповідно до закону, народних депутатів обирають за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі. Виборчий процес починається за 120 днів до дня виборів.

Для проведення виборів територія України поділяється на 225 територіальних виборчих округів, кожен з яких містить у собі один або кілька районів, міст, районів у містах.

Кандидатів у депутати може висувати партія, зареєстрована не пізніше, ніж за рік до дня виборів, або виборчий блок, якщо партії, які входять до нього, відповідають тій же умові. Висування кандидатів у депутати проводиться на партійному або міжпартійному з’їзді, у якому повинні брати участь не менше 200 делегатів.

Висування проводиться у вигляді виборчого списку кандидатів у депутати від партії. Черговість депутатів у списку визначається на з’їзді зборів або конференції. Висування кандидатів у депутати починається за 119 днів і закінчується за 90 днів до дня виборів.

Партія має внести грошову заставу в розмірі 2,5 тис. розмірів мінімальних зарплат (зараз 512,5 тис. грн.). Грошова застава повертається тим партіям і блокам, які взяли участь у розподілі депутатських мандатів. Застава, внесена партією, яка не пройшла до парламенту, через 8 днів після офіційного обнародування результатів виборів перераховується до держбюджету.

Право на участь у розподілі депутатських мандатів отримують кандидати в депутати, внесені до виборчого списку партій чи блоків, які одержали не менше 3% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

Передвиборча агітація починається за 70 днів до дня виборів і закінчується о 24.00 в останню п’ятницю за день до виборів. Вона може проводитися в будь-яких формах і будь-якими засобами, які не суперечать Конституції і законам, зокрема, у формі політичної реклами.

Час роботи виборчих комісій для проведення голосування скорочується на одну годину. Відповідно до закону, вибори будуть проходити з 8.00 до 20.00 (раніше до 21.00).

Урни для голосування на виборах мають бути виготовлені з прозорого матеріалу.

Нагадаємо, народні депутати України з ранку почали процес обговорення виправлень, внесених при підготовці законопроекту до другого читання. Ця процедура зайняла в парламентаріїв більше 12 годин. За цей час депутати обговорили 925 виправлень. Однак ухвалили лише 6 з них.

Зокрема підтримано виправлення, яке передбачає, що кількість виборців для одержання одного депутатського мандата обчислюється шляхом розподілу сумарної кількості голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчих списків партій (блоків), які одержали 3% і більше відсотків голосів виборців на кількість депутатських мандатів.

Крім того ухвалено виправлення, відповідно до якого офіційні спостерігачі від громадських організацій не будуть брати участь у виборчому процесі (зокрема не будуть присутні на виборчих дільницях при підрахунку голосів).

Передбачається, що закон набирає чинності з 1 жовтня 2005 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus